Ambasada USA złożyła życzenia polskim żołnierzom

Warszawa

Jakub Szymczuk/KPRPAmbasada USA złożyła życzenia polskim żołnierzom

Z okazji święta Wojska Polskiego składamy najserdeczniejsze życzenia wszystkim polskim żołnierzom, którzy ramię w ramię ćwiczą i odbywają służbę z amerykańskimi żołnierzami - napisała w środę na Twitterze Ambasada USA w Warszawie.

Ambasada przypomniała także, że w obchodach Święta Wojska Polskiego wzięli udział żołnierze USA, którzy świętowali w tym dniu wspólnie z polskimi sojusznikami - wzięli udział w Wielkiej Defiladzie Niepodległości. Na niebie można było zobaczyć amerykańskie F22 - przypomniała ambasada we wpisie.

Placówka dyplomatyczna podziękowała także prezydentowi Andrzejowi Dudzie za odznaczenie dla generała dywizji Richarda J. Hayesa. "Dziękujemy @prezydentpl @AndrzejDuda za przyznanie Krzyża Komandorskiego z Gwiazdą Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej Dowódcy Gwardii Narodowej stanu Illinois, generałowi dywizji Richardowi J. Hayesowi, za zasługi dla obronności i suwerenności Polski" - napisano na Twitterze.

Święto Wojska Polskiego

15 sierpnia przypada rocznica zwycięskiej dla Polski bitwy w wojnie 1920 roku. Dzień ten został ogłoszony świętem Wojska Polskiego w 1923 r. i pozostawał nim do roku 1947. Później dzień wojska obchodzono 12 października w rocznicę bitwy pod Lenino. Od 1992 roku święto Wojska Polskiego ponownie jest obchodzone w połowie sierpnia.

Wielka Defilada NiepodległościTVN24
wideo 2/23

mn/PAP/mś