Alert pogodowy. W nocy przymrozki, śnieg i wiatr

Warszawa

tvnmeteo.plW najbliższych godzinach dosypie śniegu

Uwaga! Podczas najbliższej nocy dadzą nam się we znaki przymrozki i sypiący śnieg. Dla większej części kraju, także Mazowsza, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed opadami śniegu i przymrozkami obowiązują aż do środowego poranka (do godz. 7).

Jak podaje TVN Meteo, nocą będzie pochmurno z okresowymi opadami śniegu. Temperatura minimalna wyniesie 0 st. C (według IMGW w niektórych częściach województwa może być jeszcze niższa i sięgnąć -2 st. C.). Wiatr umiarkowany i dość silny, okresami w porywach 40-60 km/h, powieje z północnego wschodu. Ciśnienie rośnie, o północy barometry wskażą 1009 hPa.

Załamanie pogody

Gorzej będzie na południu kraju. - W nocy z wtorku na środę będzie załamanie pogody w południowej Polsce - ostrzega prezenter TVN Meteo Tomasz Wasilewski. Będzie wiał tam bardzo silny wiatr, nawet do 80 km/h. Najtrudniejsza sytuacja wystąpi w województwach śląskim, opolskim, podkarpackim i małopolskim. Silny wiatr może powodować zawieje śnieżne.

- Przy takim północno-wschodnim wietrze i napływie powietrza z północy, z północnego wschodu, opady śniegu w górach i na pogórzu mogą być bardzo intensywne. W prognozach, które już teraz się pojawiają, w górach i na pogórzu jest widoczny przyrost pokrywy śnieżnej nawet do 40 cm - zaznacza prezenter.

Pogoda na środę

W ciągu dnia na Mazowszu będzie pochmurno z przejaśnieniami. Możliwe są słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna wyniesie 6 st. C.

W nocy ze środy na czwartek oraz z czwartku na piątek przewidywane są kolejne przymrozki w całym województwie

WIĘCEJ O POGODZIE NA TVNMETEO.PL

b