Aleje puste o poranku

TVN Warszawa


Po ciężkiej środzie przyszła chwila wytchnienia. Zwężone Aleje Jerozolimskie na wysokości ronda przy Dworcu Centralnym w czwartek rano wyglądają jak w weekend. - W żadną stronę nie tworzą się korki - relacjonował koło 7.00 Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl. O 8.00 sytuacja też była dobra.

Od wtorku tramwajarze remontują torowisko w ciągu al. Jana Pawła II i ul. Chałubińskiego.

W związku z pracami Zarząd Transportu Miejskiego wprowadził zmiany w komunikacji miejskiej. Wprowadzona została również komunikacja zastępcza.

W środę gehenna dla kierowców

Remont spowodował również utrudnienia dla kierowców. W środę Aleje stanęły w korku. Przez cały dzień korki tworzyły się od placu Zawiszy oraz od ronda Dmowskiego. Po południu stanęła również al. Jana Pawła II. Dojazd do ronda od strony al. Solidarności wydłużył się o kilkadziesiąt minut. Wielu kierowców łamało przepisy, skręcając na rondzie z Alej w stronę al. Jana Pawła II lub w ul. Chałubińskiego.

Kierowcy omijają rondo?

W czwartek rano sytuacja w tym miejscu wygląda zupełnie inaczej.

- Na razie nie ma żadnych korków. Jest pusto - relacjonuje po 7.00 Zieliński. - Najwięcej samochodów jedzie od strony pl. Zawiszy, ale absolutnie nie można powiedzieć, że tworzy się korek. Kierowcom wystarczy jedna zmiana świateł, aby przejechać przez zwężone rondo - dodaje.

Przed 8.00 również sytuacja w dojeździe do ronda była bardzo dobra. - Jedzie się bez problemu - relacjonuje Dawid Krysztofiński, reporter tvnwarszawa.pl. - Możliwe, że kierowcy omijają to miejsce. Może do centrum dojeżdżają Trasą Łazienkowską i ul. Marszałkowską? - dodaje.

Aleje Jerozolimskie w czwartek rano
Dawid Krysztofiński /tvnwarszawa.pl

Utrudnienia do 29 kwietnia

W związku z pracami w Al. Jerozolimskich pod estakadami przy Dworcu Centralnym, do dyspozycji kierowców są tylko po dwa pasy ruchu.

Do końca remontu nie ma również możliwości skrętu w lewo, zarówno w al. Jana Pawła II, jadąc od strony pl. Zawiszy, jak i w kierunku Chałubińskiego, od strony centrum.

Remont torowiska zakończyć się ma 29 kwietnia. Do tego czasu pasażerowie, jak i kierowcy muszą uzbroić się w cierpliowść i liczyć się z utrudnieniami.

su/mz