Aleja zamiast "Tarchostrady". Rusza przetarg na projekt Światowida

ZTMUlica Światowida ma zostać przebudowana

Do 2018 roku przebudowana ma zostać ul. Światowida – zapowiedział Zarząd Transportu Miejskiego. Na razie ogłoszono przetarg na projekt nowej ulicy. Ma mieć po dwa pasy ruchu w każdym kierunku, a nie jak wcześniej planowano – trzy.

Ogłoszony właśnie przetarg dotyczy przeprojektowanie układu ul. Światowida oraz opracowania koncepcji węzła komunikacyjnego na Winnicy.

Urzędnicy zmienili zdanie

Wybrana przez ZTM firma będzie musiała zaprojektować dwie jezdnie ul. Światowida, z których każda będzie miała po dwa pasy ruchu. Jeszcze rok temu urzędnicy planowali, że ulica Światowida ma mieć po trzy pasy w każdym kierunku, ale później wycofali się z tego pomysłu. Krytycy pomysłu mówili, że urzędnicy chcą im zafundować "Tarchostradę". CZYTAJ WIĘCEJ NA TEN TEMAT.

Na jezdni ma zostać również wytyczony skrajny pas z miejscami do parkowania. Jezdnia ma być tak poprowadzona, żeby udało się uchronić dąb przy ulicy Stefanika. CZYTAJ WIĘCEJ NA TEN TEMAT

Ruch na ulicy zostanie uspokojony, dzięki zmniejszeniu szerokości pasów ruchu. Wzdłuż Światowida ma również powstać szpaler drzew. "Ulica stanie się wtedy prawdziwą aleją. Nie można zapomnieć, że wyremontowane zostaną także istniejące drogi rowerowe i chodniki po zachodniej stronie istniejącej ul. Światowida" – informuje ZTM.

Zbudują za trzy lata?

Zwycięzca przetargu będzie musiał przygotować także koncepcję budowy węzła przesiadkowego z pętlą tramwajowo-autobusową w bezpośrednim sąsiedztwie ul. Modlińskiej.

Firmy zainteresowane wzięciem udziału w przetargu mogą składać oferty do 25 maja.

Zgodnie z planem, inwestycja będzie realizowana w latach 2017–2018.

W GRUDNIU UBIEGŁEGO ROKU URUCHOMIONO LINIĘ TRAMWAJOWĄ NA TARCHOMIN:

Tramwaje już jeżdżą w głąb Tarchomina
Tramwaje już jeżdżą w głąb TarchominaArtur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

ran/b

Źródło zdjęcia głównego: ZTM

Pozostałe wiadomości