Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Alarm w Ministerstwie Sprawiedliwości. Fiolki z nieznaną substancją

Warszawa

TVN24Alarm w Ministerstwie Sprawiedliwości

Dwie fiolki z nieznaną substancją zostały zabezpieczone w poniedziałek w Ministerstwie Sprawiedliwości. Były one dołączone do skierowanego do ministerstwa pisma. Na miejscu pracowały służby.

Jak poinformował rzecznik resortu Sebastian Kaleta, służby zabezpieczyły i zbadają ich zawartość. Policja prowadziła działania związane z przesyłką. - Znalazły się w niej dwie ampułki, trwa ustalanie, co zawierają. Nie ogłoszono ewakuacji budynku, nie ma utrudnień w ruchu - tłumaczył Robert Opas z Komendy Stołecznej Policji.

- Jeden z interesantów skierował pismo do ministerstwa. W jednym z załączników były dwie fiolki nieznanej substancji. Uruchomiono procedury, by zabezpieczyć substancję, przebadać ją. Służby podjęły czynności - powiedział Kaleta. - Pracownicy nie byli ewakuowani, ministerstwo funkcjonuje normalnie, nie ma powodu do niepokoju - zapewniał Kaleta. Rzecznik ministerstwa poinformował, że z treści i charakteru pisma interesanta wynika, że substancja nie jest groźna, ale w każdym takim przypadku muszą być wdrożone odpowiednie procedury. - Osnową pisma był spór w jednej z miejscowości. Interesant skarżył się na pewne elementy w sporze, jednym z nich była rzeczona substancja, która miałaby powodować uszczerbki w faunie i florze w miejscowości, gdzie mieszka interesant - powiedział Kaleta.

We wtorek stołeczna policja poinformowała, że substancja znajdująca się w fiolkach nie była groźna.

Czytaj też na TVN24

mw/ja