Alarm pożarowy w tunelu wstrzymał pociągi na lotnisko

Warszawa

archiwumUtrudnienia dla pasażerów

Alarm pożarowy na godzinę wstrzymał pociągi na Lotnisko Chopina. Pasażerowie SKM i KM musieli liczyć się z utrudnieniami. Opóźnienia dotyczyły także innych pociągów na linii radomskiej.

Przed 9.00 na stronie Kolei Mazowieckich pojawiła się informacja: "Z powodu podejrzenia pożaru w tunelu kolejowym wstrzymany został ruch pociągów w kierunku stacji Warszawa - Lotnisko Chopina".

Okazało się, że to na szczęście nie pożar. W tunelu pojawił się wprawdzie dym, ale uniósł się on w miejscu, gdzie prowadzone są prace przy modernizacji terminalu.

- Pracownicy kuli beton. Powstały dym wzbudził czujniki - tłumaczył przed 9.00 Przemysław Przybylski, rzecznik Lotniska Chopina.

Utrudnienia dla pasażerów

Ruch pociągów został wznowiony przed 9.30.

Pasażerowie pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej linii S2, S3 oraz Kolei Mazowieckich nadal jednak muszą liczyć się z utrudnieniami. Pociągi kursują z opóźnieniami.

Jak poinformowały KM, do 10.30 wprowadzone zostało tymczasowe honorowanie biletów KM w autobusach linii 175 na odcinku Foksal - Lotnisko Chopina i Lotnisko Chopina - Foksal.

Wstrzymanie ruchu spowodowało także opóźnienia pociągów na linii Warszawa - Radom.

Trudny poranek

To nie jedyne utrudnienia na kolei. W czwartek rano doszło do awarii urządzeń sterowania ruchem kolejowym na trasie Warszawa-Małkinia. Więcej przeczytasz na Kontakcie 24.

su/roody