Przygotuj się na:

ZAMKNIĘCIE WIADUKTU TRASY ŁAZIENKOWSKIEJ

- Z uwagi na warunki atmosferyczne zamknięcie północnego wiaduktu Trasy Łazienkowskiej nastąpi w sobotę przed południem - przekazała nam Małgorzata Gajewska, rzeczniczka prasowa Stołecznego Zarządu Rozbudowy Miasta. Już w piątek uruchomiona zostanie część buspasów wytyczonych na czas remontu.

Najnowsze

Alarm bombowy w Warsaw Spire. Ewakuowano 900 osób

Najnowsze

Ewakuacja w Warsaw Spire
Mateusz Szmelter, tvnwarszawa.plEwakuacja w Warsaw Spire

W poniedziałek po południu z otwartego niedawno wieżowca Warsaw Spire ewakuowano ok. 900 osób. Akcja służb była spowodowana informacją o podłożonej bombie. - To był fałszywy alarm bombowy - podała właściciel budynku.

Po godz. 15 przed siedzibę wieżowca podjechały policja i straż pożarna. - Chodzi o sprawdzenie informacji o podłożeniu ładunku wybuchowego. Służbą wiodącą jest policja, ale na miejscu są także trzy nasze jednostki, zabezpieczamy miejsce działania – powiedział nam Piotr Węgier ze straży pożarnej.

I dodał, że z budynku ewakuowano ok. 900 osób. - Zgromadzili się na placu przed budynkiem. Spokojnie czekają aż służby zakończą pracę - precyzował Mateusz Szmelter, reporter tvnwarszawa.pl.

Po godz. 17.20 akcja wciąż trwała. - Na miejscu pracują pirotechnicy, sprawdzają budynek i teren przyległy. Ponieważ jest duży, to działania cały czas trwają – powiedziała Ewa Sitkiewicz z Komendy Stołecznej Policji.

"Fałszywy alarm"

Około godz. 17.30 do całej sytuacji odniósł się właściciel wieżowca.

"W poniedziałek, 23 maja br. w godzinach popołudniowych, zarządca kompleksu biurowego Warsaw Spire otrzymał informację o rzekomym podłożeniu ładunku wybuchowego w jednym z budynków kompleksu (budynek B). Pracowników budynku ewakuowano, zachowane zostały wszystkie procedury bezpieczeństwa, na miejscu trwały prace odpowiednich służb. Okoliczności zdarzenia zostały już wyjaśnione – alarm bombowy był fałszywy" - napisała w specjalnym oświadczeniu Marta Gryglewicz z firmy Ghelamco.

ran/b

Pozostałe wiadomości