Al. Solidarności zwężona Będą nowe wiaty na Bankowym

Warszawa

fot

Rozpoczęły się przygotowania do budowy nowoczesnych wiat przystankowych na pl. Bankowym. Na razie robotnicy zajęli jeden pas al. Solidarności po zachodniej stronie skrzyżowania - tam postawią tymczasowe przystanki.

Zanim robotnicy przejdą do budowy "kosmicznych" wiat, postawią tymczasowe przystanki po zachodniej stronie skrzyżowania. Na razie przygotowali teren pod ich instalację. Zajęli lewy pas jezdni al. Solidarności w kierunku Pragi.

- Przez cztery kolejne noce będą wyłączane po dwa pasy ruchu po zachodniej stronie skrzyżowania. W tym czasie będą montowane tymczasowe przystanki tramwajowo-autobusowe - tłumaczył jeszcze w piątek Tomasz Kunert z biura koordynatora remontów.

Przystanki tymczasowe

Pasażerowie będą korzystać z tymczasowych przystanków od 10 sierpnia. Znajdą się one na lewych pasach al. Solidarności po zachodniej stronie skrzyżowania z pl. Bankowym i ul. Andersa. Będą się przy nich zatrzymywały autobusy jadące w kierunku mostu Śląsko-Dąbrowskiego oraz tramwaje.

Autobusy jadące w kierunku al. Jana Pawła II będę stawały przed skrzyżowaniem z ul. Andersa. Zawężone o jeden pas ruchu będą obydwie jezdnie al. Solidarności na wysokości stałych przystanków (pomiędzy ul. Bielańską a ul. Andersa).

10 sierpnia ruszy także montaż samych wiat - Dla kierowców oznacza to wyłączenie z ruchu po jednym pasie al. Solidarności w obie strony przed i za skrzyżowaniem - dodaje. Prace w tym miejscu mają potrwać do końca września.

"Kosmiczne wiaty"

Utrudnienia są konieczne, by zaserwować pasażerom nowe, dizajnerskie wiaty przystankowe. Będą wyglądały identycznie jak te po praskiej stronie Trasy W-Z, gdzie na wysokości zoo już widać zmontowane konstrukcje przystanków. Szklane wiaty miały stanąć również na wysokości placu Zamkowego, jednak tramwajarzom nie udało się porozumieć ze stołeczną konserwator zabytków.

Siedzenia z oparciami

Nietypowe wiaty będą miały stalową konstrukcję pokrytą szkłem. Zadaszenia będą posiadały specjalne podświetlenie, które będzie podkreślało bryłę. Pod zadaszeniami znajdą się siedziska z podłokietnikami. Przystanki będą także przygotowane do instalacji Systemu Informacji Pasażerskiej.

TAK WYGLĄDAJĄ WIATY PRZY PARKU PRASKIM:

fot
fot
fot
fot
fot
fot
fot
fot
fot

mjc/par