Al. Solidarności stanęła przez "kosmiczne" wiaty

Warszawa

fot

Poniedziałek to pierwszy roboczy dzień z nową organizacją ruchu w al. Solidarności w rejonie skrzyżowania z Andersa. Trwają tam przygotowania do budowy nowoczesnych wiat przystankowych, a kierowcy stanęli w sporym korku.

Jak na razie robotnicy zajęli lewy pas jezdni al. Solidarności w kierunku Pragi po zachodniej stronie skrzyżowania - tam ustawiane będą tymczasowe przystanki.

- Kierowcy mają do dyspozycji dwa pasy ruchu. Utworzył się duży korek - aż od al. Jana Pawła II - relacjonuje Marcin Gula, reporter tvnwarszawa.pl.

fot
fot
fot
fot
fot
fot

Przystanki tymczasowe

Pasażerowie będą korzystać z tymczasowych przystanków od wtorku. Znajdą się one na lewych pasach al. Solidarności po zachodniej stronie skrzyżowania z pl. Bankowym i ul. Andersa. Będą się przy nich zatrzymywały autobusy jadące w kierunku mostu Śląsko-Dąbrowskiego oraz tramwaje.

Autobusy jadące w kierunku al. Jana Pawła II będę stawały przed skrzyżowaniem z ul. Andersa. Zawężone o jeden pas ruchu będą obydwie jezdnie al. Solidarności na wysokości stałych przystanków (pomiędzy ul. Bielańską a ul. Andersa).

We wtorek ruszy także montaż samych wiat - Dla kierowców oznacza to wyłączenie z ruchu po jednym pasie al. Solidarności w obie strony przed i za skrzyżowaniem. Prace w tym miejscu mają potrwać do końca września.

Zapadnięta jezdnia

Jadąc aleją w kierunku Pragi na kolejne utrudnienia napotkamy na wysokości cerkwii tuż przed skrzyżowaniem z ulicą Targową. Tam zapadała się jezdnia na prawym pasie alei Solidarności. Defekt został na razie zabezpieczony, kiedy dorogwcy ustalą przyczynę usterki rozpocznie się naprawa.

fot. Dawid Krysztofiński/tvnwarszawa.pl
fot. Dawid Krysztofiński/tvnwarszawa.pl

bf