Al. Krakowska: koniec remontu "Już są mniejsze korki"

Warszawa

fot. Rafał/warszawa@tvn.pl

Kierowcy w końcu odetchną w al. Krakowskiej? W nocy drogowcy wymalowali docelowe pasy po remoncie jezdni w Raszynie. Niby nic nadzwyczajnego, a jednak korek już jest krótszy niż zwykle – pisze na warszawa@tvn.pl Rafał.

Remont w al. Krakowskiej dał się we znaki kierowcom, którzy przez pół wakacji stali w gigantycznych korkach.

Jest jednak szansa, że w końcu nieco odetchną. Drogowcy właśnie zakończyli prace. Pojawiło się także nowe oznakowanie.

"Już jest lepiej"

- Dotychczas było tak, że z trzech pasów, kończył się prawy a skrajny lewy pas bywał blokowany przez skręcających w lewo. Obecnie skrajny prawy i środkowy pas pozwalają jechać na wprost, a lewy pas się kończy. W efekcie nie ma kłopotliwej zmiany pasa i "wciskania się". Kierowcy też wiedząc, że lewy pas przechodzi na skręcający w lewo dużo wcześniej z niego "uciekają" przez co nie ma "spiętrzenia" przy samym końcu pasa – opisuje na warszawa@tvn.pl Rafał.

Informacje internauty precyzuje Małgorzata Tarnowska, rzeczniczka warszawskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad: - W okolicach kościoła w Raszynie, z uwagi na to, iż mieliśmy dość szeroki pas drogowy, wykonaliśmy lewoskręt w ul. Godebskiego. Dla kierowców jadących w kierunku Warszawy do dyspozycji są dwa pasy ruchu na wprost - informuje.

Jak dodaje, drogowcy mają jeszcze w tym miesiącu wykonać oznakowanie grubowarstwowe.

Nowa jezdnia, chodniki i kanalizacja

W czasie remontu wykonawca wymienił nawierzchnię, wykonał remont cząstkowy podbudowy, warstwę wiążącą i ścieralną, wymienił uszkodzone krawężniki i chodniki, uzupełnił pobocza, wyczyścił kanalizację deszczową, odnowił i uzupełnił oznakowanie oraz poprawił istniejące odwodnienie.

Jeśli chcesz nas zainteresować jakimś tematem pisz na warszawa@tvn.pl. Możesz też opublikować swoją informację bezpośrednio w portalach tvnwarszawa.pl lub Kontakt 24.

par/ec