Akt oskarżenia przeciwko "Frogowi". Grozi mu osiem lat więzienia

Warszawa

TVN 24"Frogowi" może grozić osiem lat więzienia

Prokuratura Okręgowa w Płocku skieruje w piątek do sądu akt oskarżenia przeciwko słynnemu piratowi drogowemu, "Frogowi". Rober N. będzie oskarżony o dwukrotne spowodowanie zagrożenia katastrof w ruchu lądowym.

O szczegółowych wynikach śledztwa Prokuratura Okręgowa w Płocku poinformuje w piątek o godzinie 11, podczas konferencji prasowej.

W trakcie śledztwa prokuratorzy postawili piratowi drogowemu dwa zarzuty dotyczące sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym. Pierwszy dotyczy szaleńczego rajdu po Warszawie, drugi - brawurowej ucieczki przed policji po kieleckiej obwodnicy w lutym ubiegłego roku.

Odebrali mu prawo jazdy

We wtorek uprawomocnił się wyrok śródmiejskiego sądu o 3-letnim zakazie prowadzenia pojazdów i 5 tysiącach złotych grzywny. Sąd skazał "Froga" za 24 wykroczeniach, których dopatrzyli się śledczy. Dotyczyło one wyłącznie Śródmieścia.

Ale wysokie grzywny N. otrzymywał także na Ursynowie, Mokotowie, Pradze Północ i Pradze Południe. Wszystkie wyroki dotyczyły szalonego rajdu białym BMW utrwalonego na kilkunastominutowym nagraniu. Wykroczenia rozpatrywały sądy właściwe dla miejsca, gdzie kierowca złamał prawo.

Zarzut niszczenie mienia

"Frog" ma także na koncie inne zatargi z prawem. Na Mokotowie toczy się sprawa, w której jest oskarżony o niszczenie mienia, za co grozi mu do pięciu lat więzienia.

Reportaż programu "Polska i Świat"
TVN24

b/r