Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Akcja "Zmierzch" trwa: ponad 500 mandatów

Warszawa

straż miejskaAkcja "Zmierzch" trwa

Jak co tydzień, straż miejska patrolowała warszawskie parki, osiedla i okolice sklepów monopolowych. Bilans weekendu to ponad pięćset mandatów.

Akcja "Zmierzch" to cotygodniowe działania mundurowych, polegające na patrolowaniu "imprezowych" okolic Warszawy. Zarówno tych wokół legalnych lokali, jak i nieoficjalnych miejsc spotkań - parków czy osiedli. Kontrolowano także pojazdy komunikacji miejskiej.

W ten weekend udział brało w niej 80 dodatkowych patroli. W nocy z piątku na sobotę mandatami ukarane zostały 282 osoby, udzielono 66 pouczeń, skierowano 5 wniosków o ukaranie do sądu, a 7 osób przewieziono na izbę wytrzeźwień.

Z kolei w nocy z soboty na niedzielę wystawiono 276 mandatów. 88 osób zostało pouczonych, ujęto 3 osoby, 12 trafiło do izby wytrzeźwień. Przeciwko 6 skierowano wniosek o ukaranie do sądu.

Najczęstsze ujawniane wykroczenia dotyczyły zakłócania porządku, spożywania alkoholu, zaśmiecania i dewastacji mienia. Trzy ujęte osoby to dwóch sprawców niszczenia mienia i jeden nietrzeźwy kierowca.

- Działania są odpowiedzią na prośby mieszkańców i będą kontynuowane - zapowiada straż miejska.