Akcja służb na Wiśle. Turystyczna barka utknęła na mieliźnie

Najnowsze

Barka utknęła na mieliźnieTomasz Zieliński, tvnwarszawa.pl
wideo 2/2

Między mostem Północnym a mostem Grota-Roweckiego łódka utknęła na mieliźnie. - To drewniana barka przystosowana do celów turystycznych - powiedział reporter tvnwarszawa.pl.

Do wypadku doszło na wysokości ulicy Dewajtis na Bielanach. - Łódka płynęła w kierunku mostu Grota-Roweckiego, do centrum. Zatrzymała się na mieliźnie około 200 metrów od brzegu - opisywał Tomasz Zieliński z tvnwarszawa.pl.

I dodał, że w łodzi jest co najmniej kilkanaście osób. - Nikomu nic się nie stało - podkreślił Zieliński.

Informacje potwierdziła policja. - Jest niski stan wody w Wiśle i barka utknęła na mieliźnie. W tej chwili trwa oczekiwanie na straż pożarną, a policjanci nadzorują i obserwują sytuację z brzegu - powiedziała około godziny 19.30 Ewa Sitkiewicz z sekcji prasowej Komendy Stołecznej Policji.

Interwencja straży pożarnej

Jak precyzował nasz reporter, który był na miejscu, straż dojechała bardzo szybko. Kilkanaście minut trwało oczekiwanie na przyjazd jednostki ratownictwa wodnego.

W końcu i ta dojechała na miejsce. - Pontonową łodzią strażacką funkcjonariusze podpłynęli do drewnianej barki, po dwie-trzy osoby zabierali z pokładu i transportowali na brzeg - relacjonował Zieliński.

Jak dodał na koniec, wszystkie osoby bezpiecznie przewieziono na brzeg.

kw//ec