Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Akcja pirotechników na Żoliborzu. Policja ewakuowała mieszkańców

Warszawa

Akcja policji na ŻoliborzuTomasz Zieliński/ tvnwarszawa.pl
wideo 2/2

Policja badała, czy pod samochodem zaparkowanym przy ul. Dygata na Żoliborzu, podłożono ładunek wybuchowy.

Akcja służb rozpoczęła się w środę po godzinie 21. Na miejscu był reporter tvnwarszawa.pl.

- Pod samochodem osobowym znajduje się podejrzane urządzenie. Trwa ewakuacja budynku przed którym stoi ten pojazd - relacjonował po 21.40 Tomasz Zieliński z tvnwarszawa.pl. Dodał, że ulicę przy której stał samochód, ogrodzono taśmą.

- Pies policyjny nie wykluczył, że ładunek może być prawdziwy - poinformowała z kolei Elwira Kozłowska z komendy na Żoliborzu.

Po 23 nasz reporter zauważył, że robot który został użyty w akcji odpiął paczkę od samochodu.

- Służby użyły polewaczek, które miały spowodować wybuch. Nic takiego się jednak nie stało. Do akcji wkroczyli policyjni pirotechnicy, którzy będą sprawdzać czy ładunek był prawdziwy - relacjonował Zieliński.

Przed północą urządzenie zostało zneutralizowane. - Policyjni pirotechnicy zakończyli swoje działania, nie wykryto niebezpiecznego ładunku - poinformował Sylwester Marczak, rzecznik Komendy Stołecznej Policji.

Mieszkańcy z ewakuowanych bloków mogli wrócić do mieszkań.

md/PAP/pm