Najnowsze

Akcja CBŚP na Mazowszu. Znaleźli 134 granaty i bombę

Najnowsze

Akcja CBŚP
CBŚPAkcja CBŚP

Policjanci zabezpieczyli arsenał z czasów drugiej wojny światowej. Teraz sprawdzą, kto i po co gromadził materiał wybuchowy.

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji przeszukali las na terenie powiatu makowskiego w województwie mazowieckim. "Funkcjonariusze znaleźli niemal arsenał z czasów II wojny światowej. Policjanci zabezpieczyli teren, na którym znajdowała się 10-kilogramowa bomba lotnicza oraz ukrytych były 134 granaty moździerzowe. Jak ustalono, te niebezpieczne rzeczy wypełnione były materiałem wybuchowym o łącznej wadze niemal 100 kilogramów" - podaje CBŚP. Znalezione niewybuchy zostały zneutralizowane na poligonie.

Nielegalne konstruowanie

Śledczy podejrzewają, że mogły one być wykorzystywane w celach przestępczych. "Tego typu materiały stanowią ogromne zagrożenie dla osób, które w tym rejonie mogą znaleźć się zupełnie przypadkowo. Ich zabezpieczenie jest niezbędne również dlatego, że pozyskany z niewybuchów materiał mógłby być wykorzystany do nielegalnego konstruowania urządzeń wybuchowych" - czytamy w komunikacie CBŚP. Za wyrabianie, gromadzenie i posiadanie materiałów wybuchowych grozi osiem lat wiezienia.

kz/pm/jb

Pozostałe wiadomości