Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Akcja 400 policjantów, 39 zatrzymanych. Rozbito grupę handlującą narkotykami

Warszawa

Policjanci zatrzymali 39 osóbksp
wideo 2/3

Prokuratura Okręgowa Warszawa–Praga postawiła zarzuty wprowadzenia do obrotu około 300 kilogramów narkotyków 39 osobom. W szeroko zakrojonej akcji uczestniczyło około 400 policjantów z Wołomina oraz jednostek warszawskich.

Jak poinformował w piątek rzecznik Prokuratury Okręgowej Warszawa–Praga Łukasz Łapczyński, chodzi o śledztwo dotyczące obrotu znacznymi ilościami środków odurzających i substancji psychotropowych. W sumie w tej sprawie, prowadzonej od grudnia 2016 roku podejrzanych jest już 40 osób.

39 zatrzymanych

Wspólna akcja policjantów z Komendy Powiatowej w Wołominie, stołecznych antyterrorystów, Biura Operacji Antyterrorystycznych KGP i CBŚP została przeprowadzona w środę. Brało w niej udział w sumie 400 funkcjonariuszy, którzy przeszukali 64 miejsca.

Znaleźli m.in.: broń długa i krótką, amunicję, około 100 tys. złotych w gotówce, wartościowe zegarki, biżuterię i monety kolekcjonerskie. Natrafili także na heroinę, kokainę, mefedron i półprodukty służące do produkcji amfetaminy.

Jak przyznał Łapczyński, w czynności procesowe - przesłuchania zatrzymanych i przedstawianie zarzutów - zaangażowani byli wszyscy prokuratorzy wydziału śledczego praskiej prokuratury okręgowej.

- Zatrzymano 39 osób, w wieku od 24 do 60 lat – powiedział prokurator.

Jak wynika z ustaleń śledczych, podejrzani mieli począwszy od 2009 r. do stycznia 2017 r. wprowadzić do obrotu około 300 kilogramów narkotyków i substancji psychotropowych, takich jak heroina, amfetamina, mefedron oraz marihuana.

"Dodatkowo z posiadanych informacji wynikało, że osoby zamieszane w ten proceder mogły brać również udział w dokonywaniu innych przestępstw w tym, m. in. pobiciach ze skutkiem śmiertelnym, rozbojach i wymuszeniach rozbójniczych" - podała policja.

To uderzenie w przestępczość można nazwać tornadem. W jednym czasie, w 60 miejscach, 400 policjantów https://t.co/5aQyzVRilv— Policja Warszawa (@Policja_KSP) 23 czerwca 2017

Kilkadziesiąt zarzutów

- Przedstawiono im łącznie kilkadziesiąt zarzutów m.in. z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, a także dotyczących nielegalnego posiadania broni i amunicji – dodał Łapczyński. 35 z nich zostało tymczasowo aresztowanych. Ponieważ większość z podejrzanych w tej sprawie ma już na swoim koncie kary za przestępstwa związane z obrotem narkotykami, ale także za rozboje, kradzieże z włamaniem czy oszustwa, grozi im nawet do 15 lat więzienia. Jak nieoficjalnie przyznają śledczy, w sprawie zatrzymani zostali zarówno dilerzy, jak i hurtownicy, u których zaopatrywali się w narkotyki. Sprawa jest rozwojowa, niewykluczone są kolejne zatrzymania.

Policjanci zatrzymali 39 osób | ksp
Policjanci zatrzymali 39 osób | ksp
Policjanci zatrzymali 39 osób | ksp
Policjanci zatrzymali 39 osób | ksp
Policjanci zatrzymali 39 osób | ksp
Policjanci zatrzymali 39 osób | ksp
Policjanci zatrzymali 39 osób | ksp
Policjanci zatrzymali 39 osób | ksp
Policjanci zatrzymali 39 osób | ksp

PAP/md/b/jb