Agresywny kierowca rzucił się na pieszych z dzieckiem

Warszawa

Stanch / Kontakt 24Agresywny kierowca

Samochód stoi na przejściu dla pieszych. Kiedy mija go para z wózkiem, z auta wysiada kierowca, który, jak opisuje autor nagrania, grozi pałką i popycha kobietę. Nagranie przedstawiające agresywne zachowanie kierowcy na Saskiej Kępie zamieścił w serwisie Kontaktu 24 Stanisław.

- Wszystko miało miejsce w czwartek po południu na ulicy Saskiej - relacjonuje autor nagrania. - Kierowca chyba myślał, że zdąży przejechać przez pasy, ale ostatecznie zatrzymał się na nich, zmuszając tym samym przechodniów do minięcia go - dodaje.

"Wyskoczył z pałką"

Jak widzimy na nagraniu, przechodzący mężczyzna dotyka auto (najprawdopodobniej chwytając za wycieraczkę). - Być może powiedzieli coś kierowcy, może dotknęli jego samochodu, ale takiej reakcji się nie spodziewałem. Kierowca po prostu wyskoczył z samochodu z pałką w ręku - relacjonuje świadek. - Wydaje mi się, że zauważył, ile kierowców go obserwuje, bo nagle ukrył narzędzie za udem i popchnął kobietę - dodaje.

- Gdyby była sama, chyba musielibyśmy stanąć w jej obronie - tłumaczy autor filmu. - Na szczęście zrobił to mężczyzna, który jej towarzyszył. Doszło do pyskówki. Włączyli się w nią także kierowcy, a inni patrzyli w stronę kłótni pukając się w czoło - dodaje świadek. Chwilę po scysji, agresywny kierowca odjechał z miejsca zdarzenia.

Jak poinformowała nas Komenda Stołeczna Policji, na miejsce nie byli wzywani funkcjonariusze.

Czytaj także na Kontakcie 24.

kab//tka