Przygotuj się na:

ZMIANY W KODEKSIE RUCHU

Szóstego grudnia wchodzą w życie nowe przepisy o tworzeniu drogowych korytarzy życia oraz jazdy na suwak.

Afera w SKOK Wołomin. Zarzuty dla 16 osób

Warszawa

TVN24Problemy SKOK Wołomin

Zarzuty pomocnictwa do wyłudzenia kredytów w SKOK Wołomin przy posłużeniu się dokumentami poświadczającymi nieprawdę usłyszało kolejnych 16 osób. Grozi im do 10 lat więzienia.

W środę prokuratury okręgowe w Warszawie i Gorzowie Wielkopolskim przekazały Polskiej Agencji Prasowej informację o postawieniu zarzutów 16 osobom w sprawie SKOK Wołomin.

We wtorek informowaliśmy o 15 zatrzymaniach w sprawie. Wcześniej w ramach tego śledztwa dokonanych zostało kilka innych zatrzymań. Ostatecznie do warszawskiej prokuratury trafiło pięciu zatrzymanych. Natomiast wobec reszty, czynności prowadzi prokuratura w Gorzowie Wielkopolskim.

Wyłudzanie pożyczek

Podejrzani mieli między innymi wprowadzać w błąd pracowników SKOK w celu wyłudzenia pożyczek na kwotę nawet czterech milionów złotych.

- Pięć osób, które zostały zatrzymane usłyszało zarzuty pomocnictwa do wyłudzenia kredytów w SKOK Wołomin przy posłużeniu się nierzetelnymi, poświadczającymi nieprawdę dokumentami. Dwie z pięciu osób przyznało się do popełnienia zarzucanego czynu - przekazał Marcin Saduś, rzecznik Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga.

"Wszystko było ukartowane"

Z kolei Prokuratura Okręgowa w Gorzowie Wielkopolskim postawiła zarzuty 11 osobom.

- 11 osobom przedstawiono zarzuty oszustwa na wielką skalę. Pełniły one rolę tak zwanych "słupów" - za niewielką korzyść majątkową przy użyciu dostarczonych im fikcyjnych dokumentów zaciągały na siebie kredyty w wysokości od miliona do trzech milionów złotych. Oczywiście wszystko było ukartowane, gdyż pieniądze te wracały do SKOK Wołomin na spłatę wcześniej zaciągniętych kredytów – powiedział Roman Witkowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Wielkopolskim.

Zatrzymanym grozi kara do 10 lat więzienia.

Kolejny SKOK w opałachTVN24
wideo 2/3

PAP/pk/n