Najnowsze

Afera na Bemowie. Nowym burmistrzem dzielnicy współpracownik Struzika?

Najnowsze

tvnwarszawa.pl, mazovia.plKrzysztof Strzałkowski nowym burmistrzem Bemowa?

Wicemarszałek Mazowsza Krzysztof Strzałkowski jest kandydatem na nowego burmistrza Bemowa– ustalił portal tvnwarszawa.pl. Ma zastąpić na tym stanowisku Alberta Stomę, który podał się do dymisji w związku z tak zwaną aferą bemowską.

Strzałkowski zyskał poparcie warszawskiego zarządu Platformy Obywatelskiej. Informację potwierdził nam jeden z wysoko postawionych działaczy partii.

Kandydat w środę ma być zaprezentowany radzie dzielnicy. Wtedy też odbędzie się głosowanie. To właśnie radni podejmą ostateczną decyzję o wyborze nowego burmistrza. Jeśli wcześniej kandydat zyskał poparcie zarządu warszawskiej Platformy – to głosowanie będzie jedynie formalnością( w radzie Bemowa większość ma PO).

Wicemarszałek Krzysztof Strzałkowski działa w strukturach Platformy w Wołominie. Przez kilka lat pełnił obowiązki dyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie, był też radnym Powiatu Wołomińskiego.

W skład nowego zarządu Bemowa ma wejść ponownie Marek Karpowicz, oraz Adam Łossan były burmistrz podwarszawskiej Zielonki.

Afera na Bemowie

Cały zarząd dzielnicy podał się do dymisji w związku z aferą bemowską. Rozpętał ją były wiceburmistrz Bemowa Paweł Bujski. Po tym jak został odwołany, wydał oświadczenie, w którym oskarżył wiceprezydenta Jarosława Dąbrowskiego oraz władze i urzędników bemowskiego ratusza m.in. o nepotyzm, mobbing, nadużywanie władzy i niejasności przy inwestycjach.

Spowodowało to lawinę dymisji i odwołań. Najpierw zrezygnował Jarosław Dąbrowski, wiceburmistrz Warszawy i były burmistrz Bemowa.

Ze stanowiskiem pożegnał się wiceburmistrz Krzysztof Zygrzak. Twierdził jednak, że nie ma to związku z aferą bemowską.

25 kwietnia na szeregowe stanowisko został zdegradowany Radosław Kulikowski, dyrektor Warszawskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Wcześniej był dyrektorem OSiR Bemowo. Do dymisji podał się także Arkadiusz Majcher, dyrektor Bemowskiego Ośrodka Kultury.

Prezydent Warszawy odwołała też szefa dzielnicowego OSiR, Roberta Panewczyńskiego.

Do dymisji podał się też burmistrz Albert Stoma. Wraz z zastępcami Danielem Nowoleckim i Markiem Karpowiczem ma być oficjalnie odwołany 7 maja.

Śledztwo prokuratury

Śledztwo w sprawie nieprawidłowości na Bemowie podjęła też już prokuratura. Jest ono prowadzone w kilku wątkach i dotyczy m.in. podejrzenia przekroczenia uprawnień przez urzędników, zawierania fikcyjnych umów zlecenia i o dzieło, nieuprawnionego korzystania z samochodu służbowego, złego traktowania podległych pracowników, działania na szkodę urzędu dzielnicy poprzez tworzenie fikcyjnych etatów oraz poświadczenia nieprawdy w dokumentacjach kadrowych i podejrzenia przyjęcia korzyści majątkowej.

O kontroli mówi rzecznik dzielnicy:

Mówi Mariusz Gruza, rzecznik dzielnicy Bemowo
Mówi Mariusz Gruza, rzecznik dzielnicy Bemowo Dawid Krysztofiński /tvnwarszawa.pl

Bartłomiej Frymus – b.frymus@tvn.pl

Źródło zdjęcia głównego: tvnwarszawa.pl, mazovia.pl

Pozostałe wiadomości