Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Adamczyk niepokornie w Teatrze Imka

Warszawa

| PKW Afganistanfot

Gwiazdorska obsada i jeden z najbardziej niepokornych polskich pisarzy, czyli Witold Gombrowicz. Teatr Imka szykuje głośną premierę. W spektaklu zobaczymy m.in. Magdalenę Cielecką, Piotra Adamczyka, Tomka Karolaka i Jana Peszka.

"Dzienniki" mają w sposób ironiczny, cyniczny i z humorem opowiadać podjąć dialog z polską kulturą, komentować bieżące wydarzenia polityczne i wyznaczyć jej miejsce w Europie oraz na świecie.

fot
fot. Teatr Imka
| rmf24.pl

- Mam wrażenie, że nasze przedstawienie zieje świeżością. Jest szansa na to, że wydarzy się coś ciekawego. W prywatnym teatrze pojawia się Gombrowicz i to z tekstem mało teatralnym. Mikołajowi Grabowskiemu jednak udało się przenieść go na scenę - opowiada Piotr Adamczyk.

Gwiazdorska obsada

W przedstawieniu występuje grupa fenomenalnych aktorów: Magdalena Cielecka, Iwona Bielska, Piotr Adamczyk, Tomasz Karolak, Andrzej Konopka, Jan Peszek.

- Autor do czegoś zobowiązuje. Nie była to postać tuzinkowa. Najdalej od spokoju i osoby, która jest przewidywalna, stateczna i nudna. Nie można go zrobić grzecznie - uważa Magdalena Cielecka.

Obóz integracyjny dla aktorów

Prace nad spektaklem trwały kilka miesięcy. Aktorzy uczestniczyli nawet w obozie integracyjnym.

- Próby rozpoczęliśmy pod koniec maja. Następnie próbowaliśmy sesjami. Pojechaliśmy w Bieszczady na tydzień, gdzie tylko analizowaliśmy tekst - mówi aktor i dyrektor Teatru Imka Tomasz Karolak.

"Dzienniki" Witolda GombrowiczaTeatr Imka, ul. Konopnickiej 6reż.: Mikołaj GrabowskiPremiera 21 grudnia, kolejny spektakl 22 grudnia

myk