Przygotuj się na:

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości wiążą się z ogromnymi utrudnieniami. Bieg Niepodległości przetnie miasto na pół, a wzdłuż trasy marszu narodowców już od samego rana ustawione będą betonowe zapory.

A2 "Autostradą Wolności". Nadali symboliczną nazwę

Warszawa

TVN24Uroczystości nadania Autostradzie A2 symbolicznej nazwy "Autostrada Wolności"

Prezydenci Polski i Niemiec wzięli udział w uroczystości nadania Autostradzie A2 symbolicznej nazwy "Autostrada Wolności". - Chcielibyśmy, aby ta autostrada łączyła nie tylko Polskę z Niemcami i Europą Zachodnią, ale by również prowadziła daleko w świat wolności, którego oczekujemy na Wschód od Polski – mówił Bronisław Komorowski.

Bronisław Komorowski z Joachimem Gauckiem, na terenie gminy Brwinów, zasadzili także "Dąb Wolności".

Polski prezydent mówił, że chciał, aby jednym z elementów obchodów 25. rocznicy polskiej wolności było wydarzenie przypominające o wielkiej zmianie, która nastąpiła w ciągu tych lat w relacjach polsko-niemieckich.

- Powinniśmy stale pamiętać, że wielkim dobrodziejstwem wolności jest także pojednanie, współpraca, przyjaźń polsko-niemiecka, podobnie jak pojednanie i przyjaźń polsko-ukraińska – powiedział Komorowski.

"Poprowadzi daleko w świat wolności"

Bronisław Komorowski dziękował także, że może razem z prezydentem Niemiec zasadzić "Dąb Wolności", przy autostradzie, która łączy Polskę z Niemcami, a przez Niemcy, także z całą Europą Zachodnią. Wyraził przekonanie, autostrada łączy i będzie łączyła nie tylko w wymiarze komunikacyjnym, także w wymiarze emocji, bliskości, wzajemnej znajomości i szacunku.

- Jestem przekonany, że byłem wyrazicielem naszych wspólnych marzeń, aby ta autostrada jako "Autostrada Wolności" łączyła nie tylko Polskę z Niemcami i Europą Zachodnią, ale by również prowadziła daleko w świat wolności, którego oczekujemy na Wschód od Polski – powiedział Bronisław Komorowski. - Chciałbym, aby ta autostrada, idąca na Wschód i na Zachód z Polski, przypominała Polakom, że nasza droga na zachód zawsze wiedzie przez Niemcy, a Niemcom, że droga na wschód zawsze będzie prowadziła przez Polskę – dodał. wp/ran