"A co to jest tramwaj?"Chińczycy z wizytą w ZDM

Warszawa

ZDMDrogowcy z Szanghaju z wizytą w ZDM

Do Zarządu Dróg Miejskich przyjechali z wizytą niecodzienni goście. Stołeczne przedsiębiorstwo odwiedziła delegacja drogowców z Szanghaju.

Do spotkania, które odbyło się w Centrum Sterowania Zintegrowanego Sytemu Zarządzania Ruchem, polscy drogowcy byli dobrze przygotowani. – Powitaliśmy gości w ich ojczystym języku – mówi Karolina Gałecka, rzecznik ZDM.

Pytali o tramwaj

Chińczyków interesowało wszystko. – Mieliśmy przygotowaną specjalną prezentację. Goście zadawali masę pytań. O pogotowie, przetargi, finansowanie. Tłumaczyliśmy niemalże od podstaw, jak działa nasz ZDM – wylicza Gałecka.

W pewnym momencie padło jednak pytanie, które zaskoczyło wszystkich. – Jeden z członków delegacji zapytał, "co to jest tramwaj?". Początkowo myśleliśmy, że to błąd tłumacza – mówi Gałecka. – Na szczęście na jednym z monitorów widoczny był właśnie jadący tramwaj – dodaje. Tak zostały rozwiane wątpliwości.

Dwukrotnie dopytywaliśmy, czy na pewno chodzi o tramwaj. Dwukrotnie rzeczniczka odpowiedziała, że tak.

Rewizyty nie będzie

Jak dodają stołeczni drogowcy, Chińczycy z wizyty byli bardzo zadowoleni. Wprost z Warszawy udali się do Budapesztu, aby przyglądać się pracy tamtejszego odpowiednika ZDM.Polscy drogowcy nie przewidują rewizyty. – Jesteśmy oszczędni – mówi rzeczniczka.

wp/b