95 zatrzymanych po "konfrontacji zwaśnionych grup pseudokibiców"

Warszawa

Antoni Henryk RaciborskiInterwencja policji na Słomińskiego

Policja zatrzymała w niedzielę 95 osób w okolicy parku Traugutta. Jak podała stołeczna komenda, była to ustawka pseudokibiców dwóch warszawskich klubów.

Interwencja policji rozpoczęła się w niedzielę po południu. W rejonie ulicy Słomińskiego i parku Traugutta zjawiło się kilkadziesiąt policyjnych załóg, które otoczyły zgromadzoną grupę. Film ze zdarzenia dostaliśmy od czytelnika.

- Doszło do konfrontacji dwóch zwaśnionych grup pseudokibiców. Zatrzymaliśmy 95 osób, w tym pięcioro nieletnich - informuje Robert Szumiata ze śródmiejskiej policji.

"Udział w bójce"

Jak dodaje, trwają czynności wyjaśniające. Policjanci zamierzają między innymi przesłuchać świadków zdarzenia i sprawdzić okoliczny monitoring.

- Wstępna kwalifikacja czynu, to udział w bójce. Dotychczas żadnemu z zatrzymanych nie przedstawiono zarzutów - zaznacza Szumiata. Przyznaje jednocześnie, że w trakcie niedzielnego zdarzenia nikt nie został poszkodowany.

Z nieoficjalnych informacji wynika również, że zatrzymane osoby miały przy sobie między innymi pałki teleskopowe i kominiarki.

kk/b