95 podejrzanych po "konfrontacji" pseudokibiców. Zarzuty udziału w bójce

Najnowsze

Antoni Henryk RaciborskiInterwencja policji na Słomińskiego

W trakcie sierpniowej ustawki pseudokibiców w Śródmieściu policja zatrzymała 95 mężczyzn. Wszyscy usłyszeli już zarzuty udziału w bójce.

O interwencji w rejonie parku Traugutta przy Słomińskiego informowaliśmy pod koniec sierpnia. W niedzielne popołudnie zjawiło się tam kilkadziesiąt policyjnych załóg. Jak podała policja, doszło tam do "konfrontacji dwóch zwaśnionych grup pseudokibiców".

Pięciu nieletnich, ośmiu obcokrajowców

W sumie zatrzymanych zostało 95 osób. - Wszyscy usłyszeli zarzut udziału w bójce - informuje Robert Szumiata ze śródmiejskiej policji. Jak dodaje, wobec żadnej z osób nie zostały zastosowane środki zapobiegawcze.

Wszyscy zatrzymani to mężczyźni. - Dorośli mieli od 20 do 30 lat, nieletni 15 - 16 - mówi Szumiata. O karze dla nastolatków zadecyduje sąd rodzinny.

Pośród zatrzymanych było też ośmiu cudzoziemców. Jak ustaliła policja, to obywatele Słowenii.

"Nikt nie zgłosił nam obrażeń"

Choć podejrzani usłyszeli zarzuty udziału w bójce, policja zastrzega, że nikt nie został ranny.

- Nikt nie zgłosił nam obrażeń na skutek tego zdarzenia. Przy zatrzymanych nie ujawniliśmy niebezpiecznych przedmiotów, wiemy jednak, że podczas bójki były one używane. Chodzi na przykład pałki teleskopowe - wyjaśnia Szumiata.

Według policji, członkowie obu grup to pseudokibice zwaśnionych warszawskich klubów. Mundurowi nie zdradzają jednaj, których.

Tego dnia na bocznych boisku Polonii, rezerwy Czarnych Koszul mierzyły się z Olimpią Warszawa w rozgrywkach ligi okręgowej.

Za udział w bójce grozi do trzech lat więzienia.

kk/b