90 procent miejskich autobusów już ma biletomaty

Warszawa

ZTMCoraz więcej biletomatów w autobusach

Już tysiąc spośród 1100 autobusów MZA wyjeżdżających codziennie na ulice Warszawy, jest wyposażonych w automaty biletowe - chwali się urząd miasta. I zapewnia, że do końca 2014 roku takie urządzenia znajdą się we wszystkich pojazdach miejskiej spółki.

Pierwsze pojazdowe automaty biletowe, w których można dokonać płatności kartą płatniczą, pojawiły się w autobusach MZA w czerwcu 2012 r. Można w nich kupić bilety jednorazowe 75- i 90-minutowe oraz długookresowe kodowane na karcie miejskiej.

"Coraz większa popularność"

- Urządzenia cieszą się coraz większym zainteresowaniem – tylko w marcu br. pasażerowie kupili 131 tysięcy biletów jednorazowych, odnotowano też prawie 14 tysięcy doładowań Warszawskiej Karty Miejskiej - podają urzędnicy ratusza.

Wszystkie autobusy MZA wyposażone w automaty są oznaczone specjalnym piktogramem z informacją o sposobie płatności (tylko karta), który znajduje się przy drugich drzwiach pojazdów.

Jak przypomina ratusz, w urządzenia wyposażone są również wszystkie pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej i tramwaje typu Swing. Biletomaty ma także 108 autobusów innych przewoźników. Zainstalowano w nich automaty, w których można kupić bilety kartonikowe, płacąc monetami.

Prawie 3,5 tysiąca punktów sprzedaży

Pasażerowie mogą również korzystać z 419 stacjonarnych biletomatów ustawionych w pobliżu stacji metra, przystanków kolejowych i głównych węzłów przesiadkowych.

Ogółem bilety komunikacji miejskiej można kupić już w ponad 3,4 tysięcy punktów. Lokalizacje niektórych mogą budzić pewne wątpliwości:

b//ec

Daleko po bilet
Lech Marcinczak, tvnwarszawa.pl