9 tysięcy wypadków, 76 osób zginęło

Warszawa

fot. Lech Marcinczak/tvnwarszawa.pl

Wzrosła liczba śmiertelnych wypadków, warszawiacy często padają też ofiarą kradzieży - szczególnie w Śródmieściu i na Pradze Południe. Policja podała właśnie statystyki za rok 2011 - informuje "Życie Warszawy".

Jak wynika z danych komendy stołecznej, ponad 55 tys. osób padło ofiarami przestępstw w stolicy i najbliższych powiatach. Okazuje się, że największą plagą są nadal kradzieże.

Polują na toyoty

W samym Śródmieściu doszło do 3571, a na Pradze Południe 2114, bezpieczniej mogą czuć się mieszkańcy Rem­ber­to­wa (156 kradzieży), We­so­łej (174) oraz Ur­su­sa (327). Nieco mniej ukradziono za to samochodów - 2625. Najczęściej łupem złodziei padały to­yo­ty, hon­dy i maz­dy.

Nadal niebezpiecznie jest na drogach. Policja odnotowała ponad 9 tysięcy wypadków w ubiegłym roku. "Zgi­nę­ło w nich aż 76 osób - o jed­ną czwar­tą wię­cej niż w 2010 r. Naj­czę­ściej wi­nę po­no­si­li kie­row­cy" - przywołują statystyki dziennikarze "Życia Warszawy".

Gwałty i morderstwa

Policja podała też dane dotyczące zabójstw. Najczęściej dochodziło do nich na Pradze Północ – 8, i Mokotowie – 7. Mokotów przewodzi też w statystykach dotyczących gwałtów (14), na Ochocie i Woli funkcjonariusze odnotowali ich po 13. Z kolei napadów z bronią w ręku odnotowano 30 na Pradze Południe i po 21 na Wo­li, Mo­ko­to­wie oraz Pra­dze-Pół­noc.

ran