9 i 11 zarzutów dla dwóch złodziei

Warszawa

kspZatrzymani złodzieje trafili do aresztu

Rozbój, włamania, kradzieże i posiadanie środków odurzających. Takie zarzuty usłyszało dwóch mężczyzn zatrzymanych przez pruszkowskich policjantów. Grozi im 12 lat za kratkami – informuje Komenda Stołeczna Policji.

Funkcjonariusze, patrolujący Opacz zauważyli dwóch mężczyzn, których zachowanie wydało im się dziwne. Michał D. i Adam W. nie potrafili wyjaśnić co właściwe robią w tej okolicy. Podejrzenia mundurowych wzmogły się, gdy znaleźli przy nich przedmioty wykorzystywane podczas włamań.

Na miejsce został wezwany pies tropiący. Zwierzę podjęło trop i zaprowadziło policjantów do dopiero co okradzionego domu.

Przyznali się do 8 włamań

Michał D. i Adam W. zostali zatrzymani. Funkcjonariusze zagłębili się w akta. Doszli do wniosku, że mężczyźni mogli się dopuścić również innych przestępstw. Nie pomylili się. Obaj przyznali się do 8 włamań w lutym i marcu. Policjanci podejrzewają, że mężczyźni mogą mieć też na sumieniu napad na 83-letnią kobietę, do którego doszło w Brwinowie. Mundurowi przeszukali mieszkania Michała D i Adama W. W obu znaleźli amfetaminę.

Straty jakie spowodowali złodzieje zostały oszacowane na 200 tys. złotych. Sąd wydał już decyzję o 3-miesięcznym areszcie. Mężczyznom grozi do 12 lat więzienia.

wp//ec