81-latek i jego córka odnalezieni

Warszawa

Maciej Wężyk / tvnwarszawa.plPolicja zajęła się sprawą

Stołeczna policja poszukiwała 81-latka oraz jego 47-letniej córki, którzy w poniedziałek rano wyszli razem z mieszkania na warszawskim Targówku. Informację o tym przekazano do mediów. Zaginionych udało się odnaleźć.

Przed godziną 15.00 we wtorek Edyta Adamus z Komendy Stołecznej policji poinformowała, że "dzięki publikacjom zaginieni zostali odnalezieni".

Mieli odwiedzić rodzinę

Jak podawała wcześniej KSP, Jakub Olszewski i Anna Olszewska w poniedziałek około godz. 10 wyszli z mieszkania przy ul. Złotopolskiej, aby odwiedzić rodzinę przy ul. Rozłuckiej na Pradze-Południe. Mieli podróżować autobusami linii 517 oraz 158.

- Poszukiwany mężczyzna cierpi na chorobę Alzheimera i cukrzycę. Jego córka, którą się opiekuje, jest upośledzona umysłowo. Wszyscy, którzy wiedzą coś o losie tych osób lub w ostatnim czasie ich widzieli i znają ich miejsce pobytu, proszeni są o kontakt - powiedziała PAP Edyta Adamus z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji.

Opublikowano rysopisy

Funkcjonariusze opublikowali rysopisy:

81-latek ma 166 cm wzrostu, waży 66 kg, jest szczupły, ma siwe, proste włosy, niebieskie oczy, cecha charakterystyczna to niezagojona rana po zabiegu chirurgicznym po lewej stronie nosa. Ubrany był w czarną, puchową, pikowaną kurtkę, szare spodnie i ciemną czapkę.

Jego córka ma 153 cm wzrostu, waży 72 kg, jest otyła, ma siwe, proste, krótkie włosy, niebieskie oczy. Ubrana była w granatowo-żółtą kurtkę z napisem na plecach "Michigan", sportowe buty koloru różowego, różowy beret. Przez ramię miała przewieszoną małą, skórzaną torebkę.

Informacje na temat zaginionych można było zgłaszać telefonicznie do komisariatu policji na Targówku, tel. 22 603 86 19 oraz 22 603 81 71 lub dzwoniąc na numery alarmowe 997 lub 112.

PAP/wp/mz