Przygotuj się na:

KOMUNIKACJA NA WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

W sobotę 17 października na trasę wyruszają autobusy cmentarnej linii C40. Można będzie nimi dojechać na Cmentarz Północny. W kolejny weekend ZTM planuje wypuścić kolejne autobusy oraz tramwaje, które pojadą na warszawskie nekropolie.

800 gołębi wyleciało z Warszawy

Najnowsze

Tomasz Zieliński, tvnwarszawa.plGołębie pocztowe poleciały z pl. Teatralnego

Ponad 300 kilometrów pokonają w 4 godziny. 800 gołębi pocztowych wypuszczonych w środę rano z pl. Teatralnego. Mają dotrzeć do Żukowa na Pomorzu jeszcze. W ten sposób miasto postanowiło uczcić swoje 800-lecie.

Do lotu upamiętniającego rocznicę Żukowa ponad 50 hodowców przygotowało 800 gołębi. Na miejsce startu ptaki zostały przywiezione specjalnym samochodem w kilkunastu klatkach. Z placu Teatralnego wyfrunęły o godz 6.00, aby po kilku godzinach lotu wrócić do swoich gołębników.

- Ptaki będą miały zainstalowane zegary. Odczytanie danych nastąpi podczas biesiady jubileuszowej w Żukowie w Boże Ciało - mówił przed wypuszczeniem ptaków Kazimierz Drawc, prezes Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych. Podczas uroczystości ogłoszone zostanie, który z gołębi pokonał dystans w najkrótszym czasie.

Życzenia od marszałka Senatu

Inicjatywą zainteresował się marszałek Senatu, Bogdan Borusewicz, który postanowił przesłać gołębią pocztą życzenia dla mieszkańców Żukowa. Karteczki z życzeniami zostały przyczepione zostały do nóżek gołębi.

as/b