80 ton piasku na Polu Mokotowskim. Urzędnicy proszą: nie wyprowadzać psów

Najnowsze

Zarząd Oczyszczania MiastaTeren każdego z boisk wysypany jest 40 tonami piasku

80 ton piasku potrzeba było do stworzenia dwóch boisk do siatkówki plażowej na Polu Mokotowskim. Powstały w ramach budżetu partycypacyjnego. Urzędnicy proszą: pilnujcie swoich czworonogów, by nie zanieczyszczały nowych obiektów.

Fani siatkówki mają w końcu gdzie uprawiać swój ulubiony sport na Polu Mokotowskim. W ramach budżetu obywatelskiego w ochockiej części parku, na południe od głównego stawu, powstały dwa boiska do gry w siatkę. Wybudował je Zarząd Oczyszczania Miasta. Kosztowały 11,5 tys. złotych.

Na każdym z boisk wysypano 40 ton piasku. Wyposażono je także w czerwone siatki, mocowane do metalowych słupków, a te z kolei zabezpieczono nakładkami z gąbki.

Z boisk można korzystać bezpłatnie o dowolnej porze dnia. Trzeba jedynie zabrać ze sobą piłkę.

Będą codziennie czyszczone

ZOM odpowiada jednak nie tylko za wykonanie miejsc do gry, lecz także za utrzymanie na nich porządku. Jak informuje, z boisk codziennie wygrabiane będą nieczystości.

"Tu trzeba nadmienić, że jest co sprzątać, bowiem niepilnowane przez właścicieli psy bardzo często wbiegają w piasek w wiadomym celu. Dlatego w imieniu własnym, ale także siatkarzy prosimy, by nie wprowadzać psów na teren boisk. Podobną prośbę o dbanie o czystość oraz bezpieczeństwo, szczególnie, że wiele osób gra w siatkówkę plażową bez obuwia, kierujemy do graczy" – czytamy w komunikacie zarządu.

Boiska do siatkówki plażowej na Polu MokotowskimZarząd Oczyszczania Miasta
Gotowe boiska czekają na graczyZarząd Oczyszczania Miasta

jk/lulu

Źródło zdjęcia głównego: Zarząd Oczyszczania Miasta