Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

80 mandatów za przechodzenie na czerwonym

Warszawa


"Przecież nie nadjeżdżał żaden samochód. Miliony ludzi tak robi. Nic nie jedzie, to się idzie" – tak usprawiedliwiali swoje zachowanie przed strażnikami miejskimi piesi, przyłapani gdy przechodzili na czerwonym świetle. W ciągu ostatnich dwóch tygodni strażnicy z Bielan i Żoliborza wlepili za to wykroczenie 80 mandatów.

Przechodzą na czerwonym | straż miejska
Przechodzi na czerwonym | straż miejska
Strażnicy w akcji | straż miejska

"Tłumaczenia są różne. Wszystkim się śpieszy – do pracy, do szkoły, na uczelnię, egzamin, na randkę, do metra, na autobus, na samolot, po dziecko, do szpitala... Większość nie rozumie, że mogą się pośliznąć, przewrócić, że samochód może się nie zatrzymać w porę na śliskiej nawierzchni, a przejście jest za zakrętem i kierowca czasem go nie widzi" – piszą strażnicy miejscy.

80 mandatów, 44 pouczenia

W ciągu tylko dwóch tygodni na Bielanach i Żoliborzu ponad 80 osób ukarano mandatami, a 44 dostały pouczenia. Pod szczególnym nadzorem znalazły się newralgiczne miejsca - ul. Mickiewicza, Marymoncka, Kasprowicza, Conrada, Pl. Wilsona.

Na placu Wilsona strażnicy przyłapali starszego pana z psem, który mimo, że widział radiowóz straży miejskiej, postanowił przejść przez jezdnię choć sygnalizator świecił na czerwono. "Dlaczego to zrobiłem? Miliony ludzi to robi. Nic nie jedzie, to się idzie" – próbował przekonywać funkcjonariuszy.

ran//ec