8 lat więzienia dla Mariusza N. Zabił dziecko i pojechał na narty

Warszawa

TVN248 lat więzienia dla Mariusza N.

Osiem lat więzienia i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów - to wyrok, jaki usłyszał Mariusz N., który w grudniu 2013 śmiertelnie potrącił nastolatka, uciekł z miejsca wypadku, a później ukrywał się za granicą. Mężczyzna w przeszłości był już skazany za podobne przestępstwo.

Czytaj na tvn24.pl.

Wyrok wydał w czwartek 5 marca sąd w Otwocku. Mariusz N. został skazany na karę ośmiu lat pozbawienia wolności i bezwzględnego, dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów.Do wypadku doszło 11 grudnia 2013 r. w Czarnówce pod Otwockiem. 13-latek ze swoją 16-letnią siostrą wracał poboczem drogi ze szkoły do domu, gdy potrącił go rozpędzony samochód. Kierowca uciekł, nie udzielając chłopakowi pomocy. Dziewczynie nic się nie stało.

Poszukiwany listem gończym

Mariusz N. był poszukiwany listem gończym, a po wiadomości, że ukrywa się za granicą - także na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania. Został zatrzymany na początku stycznia w alpejskim kurorcie Isola, na pograniczu francusko-włoskim. Sąd apelacyjny w Aix-en-Provence zgodził się na ekstradycję Polaka.Z informacji śledczych wynika, że mężczyzna w przeszłości był skazany za podobne przestępstwo. W 2002 roku potrącił człowieka i uciekł z miejsca wypadku. Sąd skazał go wówczas na karę dwóch lat i sześciu miesięcy więzienia, nawiązkę 5 tys. zł na rzecz rodziny zmarłego oraz nawiązkę na rzecz organizacji społecznej - 3 tys. zł. Skazany otrzymał również zakaz prowadzenia pojazdów na okres pięciu lat.

Policja zatrzymała Mariusza N. w styczniu tego roku:

Mariusz N. przyleciał do Polski. Trafił do aresztu
policja.pl

kde/kka