Przygotuj się na:

Utrudnienia na Ursynowie

W weekend na Płaskowickiej ciąg dalszy prac związanych z budową Południowej Obwodnicy Warszawy. Z utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej.

8 firm chce przebudować Marynarską. Będzie wiadukt z ruchomymi schodami

TVN Warszawa

ZMIDMarynarską czeka remont

Firma Intercor złożyła najtańszą ofertę na aktualizację dokumentacji projektowej oraz przebudowę 800-metrowego odcinka Marynarskiej na odcinku od Taśmowej do Rzymowskiego. W ramach prac ulica będzie poszerzona, a przy skrzyżowaniu z Postępu wybudowana zostanie estakada ze schodami ruchomymi dla pieszych.

Jak poinformował Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych do przetargu na przebudowę Marynarskiej stanęło 8 firm. Najniższą cenę – 49,286 mln zł- zaproponowała firma INTERCOR – znana z budowy wiaduktu w ul. Andersa przy Dworcu Gdańskim, a najwyższą - 61,304 mln zł - firma STRABAG.

- Komisja przetargowa ma teraz za zadanie sprawdzić poprawność otrzymanych ofert oraz wskazać najkorzystniejszą z nich. Wybrany w przetargu wykonawca będzie miał 26 miesięcy na realizację zadania – informuje ZMID.

Zakończenia inwestycji należy spodziewać się na przełomie 2017 i 2018 roku.

Duże zmiany

Ulica Marynarska zostanie poszerzona do trzech pasów ruchu w obu kierunkach. W ciągu ulicy Postępu powstanie wiadukt, wyposażony w schody ruchome. W rejonie ulicy Wynalazek wybudowana zostanie kładka dla pieszych. Ponadto, wybudowane zostaną ekrany akustyczne w sąsiedztwie szkoły i na wiadukcie, chodniki i ścieżki rowerowe oraz posadzone zostaną drzewa i krzewy.

Drogowcy przebudują także linię tramwajową od skrzyżowania z ul. Rzymowskiego do nowej pętli przy ul. Suwak (przesuną bliżej budynków).

Po zakończeniu prac ruch na ulicy będzie bezkolizyjny - na skrzyżowaniach z ul. Wynalazek i Postępu zlikwidowane zostaną skręty w lewo.

Przebudują ulicę Marynarską
Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

jb/