Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

77 interwencji straży, 5 wypadków, 12 pijanych kierowców.

Warszawa

tvnwarszawa.plPodsumowanie sylwestra 2016

Zarówno policja, jak i straż pożarna oceniają, że 31 grudnia minął spokojniej niż w ubiegłym roku. W nocy strażacy musieli gasić palące się śmietniki i balkony, ale na szczęście służby nie odnotowały przypadków zranienia środkami pirotechnicznymi.

- Pomiędzy godziną 23 a 2 rano, musieliśmy interweniować 35 razy. Głównie były to niewielkie pożary. Nie było rannych osób. Z kolei w ciągu całego dnia wyjeżdżaliśmy 77 razy. W porównaniu z poprzednim rokiem, było zdecydowanie spokojniej. Wtedy wzywani byliśmy do 122 zdarzeń w ciągu dnia, oraz 42 w nocy - podsumował ogniomistrz Tomasz Milczarczyk, ze stołecznej straży pożarnej.

Najpoważniejszym zdarzeniem ostatniego dnia ubiegłego roku był pożar w Łomiankach. Jedna osoba zginęła w wyniku wybuchu składowanych w garażu fajerwerków. Budynek częściowo zawalił się. Spłonęły dwa samochody. Pożar wybuchł około godziny 13.

Z kolei późnym wieczorem na ulicy Hynka w Warszawie zderzyło się kilka samochodów. Jak podawała straż pożarna, poszkodowanych było łącznie siedem osób, z których cztery trafiły do szpitala. Reszcie udzielono pomocy na miejscu. Jeden z kierowców był pod wpływem alkoholu.

W noc sylwestrową funkcjonariusze najczęściej interweniowali w związku z zakłóceniami ciszy nocnej. Według policji, sylwestrowa noc w Warszawie minęła spokojnie. Zatrzymano 12 pijanych kierowców, a na ulicach doszło do 100 kolizji oraz pięciu wypadków.

Policja apeluje o ostrożność na drogach, i o nie wsiadanie za kierownicę pod wpływem alkoholu.

Czytaj więcej o eksplozji w Łomiankach:

Moment wybuchu w budynku
Filip/ Kontakt 24

md/pm