7 tysięcy biegaczy uczci Powstanie Warszawskie

Najnowsze

archiwum TVNBiegacze na start

Z okazji 69. rocznicy Powstania Warszawskiego siedem tysięcy osób pobiegnie ulicami stolicy. Początek o godz. 20.40 w sobotę.

O godz. 20.40 na ulicy Konwiktorskiej wystartuje XXIII Bieg Powstania Warszawskiego. - Jego idea narodziła się z potrzeby godnego, ale aktywnego uczczenia heroizmu powstańczej Warszawy. Z roku na rok organizatorzy przyjmują coraz więcej zgłoszeń – przypominają miejscy urzędnicy.

Wielu chętnych

W tym roku limit chętnych - 7 tysięcy - został wypełniony już trzy dni po rozpoczęciu zapisów. Trasa prowadzić będzie ulicami: Konwiktorską, Bonifraterską, Miodową, Krakowskim Przedmieściem, Karową, Wybrzeżem Gdańskim, Sanguszki, a to oznacza, że można spodziewać się utrudnień w ruchu nawet do godz. 23.30. Bieg odbędzie się na dystansach 5 tysięcy metrów lub 10 tysięcy metrów. Meta obu dystansów będzie znajdować się na ulicy Konwiktorskiej. Uczestnicy biegną ulicami asfaltowymi, w żadnym miejscu nie wkraczają na chodniki.

Zawodnicy na dystansie 5000 metrów startują o godzinie 20.40 z ul. Konwiktorskiej. Zawodnicy na dystansie 10000 metrów startują o godzinie 21.00 z ul. Bonifraterskiej.

"Miasto ruin" na Podzamczu

W czasie trwania biegu, niedaleko od ulicy Konwiktorskiej - na Podzamczu odbędzie się w sobotę również pokaz poświęcony Powstaniu Warszawskiemu. Na ekranie wodnym w Multimedialnym Parku Fontann o godz. 21.30 zostaną zaprezentowane fragmentyfilmu "Miasto ruin". Po nich o godz. 22.00, jak co weekend, będzie można obejrzeć widowisko "Wodna symfonia". CZYTAJ WIĘCEJ O OBCHODACH ROCZNICY WYBUCHU POWSTANIA WARSZAWSKIEGO ran/b

Trasa bieguWOSiR

Źródło zdjęcia głównego: archiwum TVN