67 ulic do remontu Ambitne plany na 2011 rok

Warszawa

| iaaf.orgPlany ZDM na rok 2011

Marymoncka, Okopowa, Stawki, Wybrzeże Helskie, Płochocińska, Chełmżyńska - m.in. te ulice mają zostać w tym roku wyremontowane. Zarząd Dróg Miejskich opublikował listę planowanych frezowanek.

Błyskawiczne, weekendowe frezowanie nawierzchni na stałe wpisało się już w kalendarz drogowych remontów. W tym roku Zarząd Dróg Miejskich nie zamierza zwalniać tempa - na liście planowanych remontów jest aż 67 ulic.

Całe ulice...

Do największych operacji będą należały remonty Marymonckiej i Pułkowej na Bielanach. Obie ulice są bardzo mocno zniszczone, a sąsiedztwo budowy mostu Północnego im nie pomogło. Teraz mają być uporządkowane na całej długości.

Kolejny duży remont, to frezowanie Okopowej od ronda "Radosława" do al. Solidarności. Sama al. Solidarności też będzie remontowana, ale po drugiej stronie Wisły, na odcinku od Targowej do Naczelnikowskiej. Do remontu pójdą też duże fragmenty Wólczyńskiej, Płochocińskiej i Chełmżyńskiej.

... i mniejsze fragmenty

Na tym jednak nie koniec - wyremontowane mają być też mniejsze ulice i krótsze fragmenty w całym mieście, m.in. Belwederska, Ghandi, Górczewska, Konstruktorska, Mehoffera, al. Niepodległości, pl. Politechniki, Połczyńska czy Stawki.

ZOBACZ MAPĘ I LISTĘ PLANÓW NA 2011 ROK

Niestety, ambitne plany ZDM-u oznaczają, że kierowców czekają weekendowe utrudnienia w wielu różnych częściach miasta. Także w Śródmieściu, które w tym roku będzie narażone na utrudnienia związane z początkiem budowy II linii metra. Niektóre frezowania (Nowowiejska, al. Solidarności) to zresztą element przygotowań do tej potężnej inwestycji.

roody