66 atrakcji majówki na Skarpie

Warszawa

Wystawy, koncerty, warsztaty plastyczne, muzyczne i literackie, gry terenowe, spektakle teatralne, a do tego odpoczynek na łonie natury i ekologiczne przekąski. W niedzielę na Skarpie Warszawskiej odbędzie się piknik relaksacyjno-kulturalny.

Po bogatej ofercie poprowadzi 5 ścieżek tematycznych: sportu i rekreacji, sztuk wizualnych, historii, muzyki i przyrody. Majówka odbędzie się na terenach zieleni wzdłuż Wisły od Parku Żeromskiego do Królikarni. To już trzecia edycja imprezy. Pierwsza odbyła się 27 maja 2012.

Od zmierzchu do świtu

Oferta tegorocznej majówki jest bogata, obejmuje 66 wydarzeń. W Ogrodzie Botanicznym UW już około 10.00 rozpoczną się warsztaty florystyczne.

W Królikarni rozbrzmiewać będzie wtedy muzyka eksperymentalna inspirowana przestrzenią Parku Rzeźby.

Podczas pikniku na Książęcem organizowanym przez Fundację Culture Shock będzie można odpocząć na kocu oraz spróbować produktów od lokalnych rolników i sadowników, wśród nich ekologicznych przekąsek, domowych wypieków i przetworów.

Wypoczynek i kultura

Najmłodsi zaproszeni są udziału w Pikniku Literackim organizowanym przez Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza oraz warsztaty plastyczne inspirowane obrazami z kolekcji Muzeum Narodowego.

Podczas terenowej gry rodzinnej przygotowanej przez Muzeum Łazienki Królewskie będzie szansa na odkrycie tajemnic skrywanych w pałacowych wnętrzach i ogrodach. Na fanów teatru czeka także kiermasz rekwizytów i kostiumów.

Program zakończy koncert finałowy "Dzika muzyka z serca Polski" Tria Janusza Prusinowskiego w Auditorium Maximum Uniwersytetu Warszawskiego.

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.

Zobacz pełny program pikniku

kś/b