6000 koni mechanicznych odpalą na Bemowie

Warszawa

TVN24Zawody na Bemowie

Miłośnicy wysokooktanowej benzyny opanują w niedzielę lotnisko na warszawskim Bemowie. Będą widowiskowe poślizgi drifterów i samochód napędzany silnikiem z myśliwca.

Przez cały dzień rywalizować będą ze sobą 200 kierowców w superszybkich samochodach. Ich cel to pokonać w jak najkrótszym czasie odcinek 1/4 mili. Eliminacje wystartują o godzinie 9.30. Finalistom kibicować będzie można od godziny 16 do 18.

Równolegle rozgrywane będą zawody Drift Cup. Wygra w nich nie ten zawodnik, który pierwszy dojedzie do mety, ale ten który zrobi to w najbardziej widowiskowy sposób. 100 zawodników sprawdzi swoje umiejętności i przygotowanie samochodów na krętej i trudnej technicznie trasie. Z pewnością nie zabraknie poślizgów i dymu palonych opon.

6000 KM

Organizator, poza emocjami sportowymi, zadbał o dodatkowe atrakcje. Największą i to w znaczeniu dosłownym, będzie bolid o mocy 6000 koni mechanicznych, napędzany odrzutowym silnikiem z myśliwca Mirage. Poza tym będą piękne dziewczyny, prezentacje supersamochodów, akrobacje na quadach i dmuchany zamek dla najmłodszych.

Szczegóły imprezy znaleźć można na stronie organizatora.

wp/roody