600 warszawiaków zwiedziło budowę metra

Warszawa

Marcin Gula/ tvnwarszawa.plZwiedzanie stacji rondo ONZ

600 osób zwiedzało w sobotę budowane stacje metra Stadion i Rondo ONZ. Zainteresowanie było tak duże, że kolejna okazja na niezwykłą wycieczkę będzie 5 października.

Nie przypadkowo wybrano właśnie te dwie stacje do zwiedzania. Właśnie tam wykonano dotychczas najwięcej zaplanowanych prac budowlanych. Widać na nich ogrom inwestycyjny jakim jest budowa centralnego odcinka II linii metra.

Jak dotąd mieszkańcy stolicy na plac budowy mogli zaglądać tylko dzięki mediom. W sobotę 600 warszawiaków weszło na plac budowy obu stacji.

Goście mogli zadawać pytania przewodnikom, którzy oprowadzali ich po powstających stacjach.

Niezwykła trasa

Na stacji Rondo ONZ zwiedzający przeszli korytarzami pod rondem i zeszli na peron pasażerski, gdzie zobaczyli strop eliptyczny i tunele, którymi będą jeździły nowe pociągi Inspiro.

ZOBACZ NAJNOWSZE ZDJĘCIA Z BUDOWY STACJI RONDO ONZ.

Z kolei na stacji Stadion Narodowy wycieczki przeszły antresolą na pierwszym podziemnym poziomie stacji i obejrzeli niezwykłe, przypominające potężne drzewa, słupy podtrzymujące strop. Ciekawostką na pewno był peron przygotowany do rozbudowy sieci metra w kierunku Gocławia.

Wycieczka w metrze
TVN24

Zobacz archiwalne filmy z budowy tych stacji:

Budowa stacji Stadion
Dawid Krysztofiński / tvnwarszawa.pl
Budowa stacji Rondo ONZ
Lech Marcinczak / tvnwarszawa.pl

Kolejne wycieczki w październiku

Wycieczkę na budowę metra zorganizowano w ramach Dni Transportu Publicznego. Zainteresowanie było ogromne. 600 wejściówek rozeszło się zaledwie w kilka godzin. Z tego względu postanowiono, że kolejne wycieczki odbędą się 5 października. Zapisy mają ruszyć niebawem.

W niedzielę, 22 września, będziemy obchodzić Europejski Dzień bez Samochodu. W tym dniu wszyscy będą mogli za darmo poruszać się po Warszawie autobusami, tramwajami, metrem oraz pociągami SKM, WKD i KM.

Dni Transportu Publicznego odbywają się w Warszawie już po raz 13.

bf//par