Najnowsze

600 uwag do tramwaju na Wilanów

Najnowsze


Liczba uwag do planowanej budowy linii tramwajowej na Wilanów zaskoczyła urzędników. Raport z konsultacji z mieszkańcami oddadzą dopiero we wrześniu.

"W konsultacjach wpłynęło ponad 600 uwag. Trwa ich analizowanie" - napisali na stronie poświęconej stołecznym konsultacjom społecznym.

Chodzi o linię składającą się łącznie z sześciu odcinków torowiska - to blisko 20 kilometrów. Tramwaj połączy ze sobą cztery dzielnice: Wolę, Ochotę, Mokotów i Wilanów. Po zakończeniu inwestycji łatwiej ma być dotrzeć z osiedli na Dolnym Mokotowie oraz Wilanowa do centrum miasta.

To na temat tej inwestycji wypowiadali się mieszkańcy. Ale tak duża liczba uwag i opinii zgłoszonych podczas spotkań konsultacyjnych i w mailach oznacza, że nie uda się dotrzymać terminu 60 dni na przekazanie do publicznej wiadomości raportu (miało się to stać 18 sierpnia).

"Przeanalizowanie uwag wymaga dokonania konsultacji z innymi jednostkami miejskimi odpowiedzialnymi za planowanie przestrzenne, transport i drogownictwo" - przyznaje ratusz.

Budowa zakończy się w 2021

Budowa trasy ma trwać w latach 2019-21 (jedynie torowiska na Ordona na Woli i na Branickiego w Wilanowie prawdopodobnie powstaną później).

Większa część trasy (odcinki od Dworca Zachodniego do Grójeckiej oraz od stacji metra Pole Mokotowskie do Wilanowa, Stegien i Sielc) będzie realizowana z wykorzystaniem środków unijnych (perspektywa budżetowa 2014-20).

Z dotychczas wykonanymi analizami i wariantami można się zapoznać na stronie internetowej uruchomionej przez TW. Ulotki informacyjne trafiły do skrzynek pocztowych w zasięgu 400 m od planowej trasy. Informacje są wyświetlane także na monitorach w tramwajach i autobusach komunikacji miejskiej.

[object Object]
Szykuje się największa w historii wymiana taboru (wideo archiwalne)TVN24
wideo 2/2

ran

Źródło zdjęcia głównego: Tramwaje Warszawskie

Pozostałe wiadomości