Przygotuj się na:

MIESIĄC BEZ TRAMWAJÓW NA OCHOCIE i OKĘCIU

Ruszają wakacyjne prace torowe. Od poniedziałku 29 czerwca do 24 lipca tramwaje nie będą kursowały ulicą Grójecką i aleją Krakowską.

  600 tysięcy złotych kar dla firm odśnieżających

  Najnowsze

  tvnwarszawa.plKary dla firm odśnieżających

  - W sumie 600 tys. zł kar nałożył Zarząd Oczyszczania Miasta w Warszawie na firmy, z którymi podpisał umowy na od

  śnieżanie ulic i chodników - poinformowała w piątek Iwona Fryczyńska, rzeczniczka ZOM. Kary dotyczą uchybień w odśnieżaniu zleconym przez ZOM zewnętrznym firmom. W Warszawie sześć spółek odśnieża ulice, a siedem tereny, z których korzystają piesi. Jak poinformowała rzeczniczka, uchybienia dotyczyły między innymi nieoczyszczenia ze śniegu części miejsc parkingowych czy chodników.

  Wydali już 52 mln zł

  - Na odśnieżanie w sezonie zimowym, który rozpoczął się 15 października i potrwa do 14 kwietnia, ZOM wydał dotąd ok. 52 mln zł – powiedziała Fryczyńska

  Na oczyszczanie ulic i przejść dla pieszych w tegorocznym budżecie przewidziano 72 mln zł. W sezonie 2011/2012 w sumie na odśnieżanie kosztowało 45,3 mln złotych, w sezonie 2010/2011 – 90 mln złotych, a w sezonie 2009/2010 – 110 mln złotych.

  Za te ulice odpowiada ZOM

  ZOM odpowiada za odśnieżanie 40 procent warszawskich ulic, czyli tych, po których jeżdżą autobusy komunikacji miejskiej. Ponadto dba o czystość 1,2 mln metrów kwadratowych terenu dla pieszych - m.in. przejść do stacji metra, kładek, przejść dla pieszych na głównych skrzyżowaniach.

  Warszawskie ulice są posypywane solą (chlorkiem sodu), natomiast gdy temperatura spadnie poniżej minus 5 stopni, dodaje się do niej chlorek wapnia.

  - Wykonawcy, z którymi ZOM podpisuje umowy na odśnieżanie, są zobowiązani do utrzymywania bieżących zapasów: soli na 10 akcji, chlorku wapnia na 5 akcji – powiedziała rzeczniczka.

  Tak pracuje pługosolarka TVN24

  PAP//su/b

  Źródło zdjęcia głównego: tvnwarszawa.pl