600 osób zejdzie na budowę metra. Koniec rejestracji

Warszawa

budowametra.plStacja ONZ

Rondo ONZ i Stadion Narodowy - na budowy tych stacji II linii podziemnej kolejki wejdą w sobotę mieszkańcy, którym udało się na czas zgłosić w rejestracji prowadzonej przez warszawskie metro. Wszystko w ramach Dni Transportu Publicznego.

Jak poinformował w środę przed południem urząd miasta, rejestracja na zwiedzanie stacji metra zakończyła się.

Najpóźniej do godz. 9.00 w piątek do 600 osobom, które poprawnie wypełniły formularz zgłoszeniowy, przesłane zostaną na adres mailowy imienne zaproszenie z godziną rozpoczęcia zwiedzania.

Dobre buty i długie spodnie

Osoby te powinny zapoznać się z treścią Regulaminu pobytu gości na terenie budowy oraz Oświadczeniem. Wstęp na jeden z placów budowy będzie możliwy jedynie dla osób posiadających zaproszenie. Wymagany jest odpowiedni strój: obuwie typu traperki (twarda podeszwa, zabudowany przód) i długie spodnie. Uczestnicy zwiedzania na placu budowy zostaną wyposażeni w wypożyczony kask ochronny i kamizelkę odblaskową.

Sobotnie zwiedzanie

21 września zwiedzający wejdą na place budów stacji centralnego odcinka II linii metra: Rondo ONZ i Stadion Narodowy.

Wycieczka do podziemnego miasta, zorganizowana przez miasto arszawa i Metro Warszawskie, jest jedną z atrakcji tegorocznych Dni Transportu Publicznego.

Stacje będą otwarte dla zwiedzających w godz. 9.00 - 18.00.

ZOBACZ NAJNOWSZE ZDJĘCIA Z BUDOWY STACJI RONDO ONZ.

Zobacz archiwalne filmy z budowy tych stacji:

Budowa stacji Stadion
Dawid Krysztofiński / tvnwarszawa.pl
Budowa stacji Rondo ONZ
Lech Marcinczak / tvnwarszawa.pl

"Najciekawsze dzieje się pod ziemią"

- To, co najciekawsze na budowie metra, dzieje się pod ziemią - podkreśliła prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Jak dodała, stacje Stadion Narodowy i Rondo ONZ to budowy najbardziej zaawansowane i widać tam "ogrom całej inwestycji".

Co zobaczymy?

W trakcie zwiedzania goście będą poruszali się w 30-osobowych grupach z przewodnikami, którzy w specjalnie przygotowanych punktach widokowych opowiedzą o budowie podziemnej kolejki.

Na stacji Rondo ONZ zwiedzający przejdą korytarzami pod rondem i zejdą na peron pasażerski, zobaczą strop eliptyczny i tunele, którymi będą jeździły nowe pociągi Inspiro.

Z kolei na stacji Stadion Narodowy wycieczki przejdą antresolą na pierwszym podziemnym poziomie stacji i obejrzą przypominające potężne drzewa słupy podtrzymujące strop.

Przy ul. Marszałkowskiej 105, w okolicy skrzyżowania ulic Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej, w specjalnym Punkcie Informacyjnym, od godz. 11.00 do 17.00 będzie można zobaczyć zdjęcia z placów budowy, poznać technologię drążenia tuneli oraz obejrzeć z bliska model tarczy TBM. Wyświetlane będą filmy z tras wycieczek po budowanych stacjach Rondo ONZ oraz Stadion Narodowy. Obecny będzie tłumacz języka migowego. Dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach i konkursach.

W niedzielę komunikacją za darmo

Jak już pisaliśmy, w poniedziałek, w niedzielę ramach Dni Transportu Publicznego oraz obchodzonego 22 września Europejskiego Dnia Bez Samochodu, korzystanie z komunikacji miejskiej oraz 12 parkingów Parkuj i Jedź (które dysponują ponad 4 tys. miejsc parkingowych) będzie bezpłatne.

Bez biletu będzie można podróżować np. autobusami dziennymi i nocnymi), tramwajami, metrem i pociągami SKM, a także pociągami Kolei Mazowieckich i Warszawskiej Kolei Dojazdowej (po obszarze pierwszej i drugiej strefy biletowej).

PAP/ec/su//mz