600 dodatkowych autobusów na cmentarze

Warszawa

fot. Maciej Wężyk/tvnwarszawa.pl

Ponad 600 dodatkowych autobusów zasili we wtorek linie dojeżdżające do cmentarzy. - Linie "C" mogą odjeżdżać z przystanków nawet co minutę, dwie, trzy, góra pięć - mówi Andrzej Skwarek, rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego. Tramwajów i pociągów metra też ma być więcej.

611 dodatkowych autobusów, w tym 514 na liniach cmentarnych i 97 na liniach codziennych, dojeżdżających w pobliże stołecznych nekropolii, - komunikacja w Dniu Wszystkich Świętych ma pracować na zwiększonych obrotach.

Bilet kupisz w automacie

- Częstotliwość będzie bardzo wysoka. Na pętlach i krańcach stoją pracownicy ZTM i decydują o odjazdach linii cmentarnych w miarę potrzeb - tłumaczy Skwarek. - Autobusy mogą odjeżdżać z przystanków nawet co minutę, dwie, trzy, góra pięć - dodaje.

I prosi żeby pasażerowie nie wstrzymywali kierowców, kupując u nich bilet. Urzędnicy odsyłają do biletomatów i przypominają o dodatkowych. Te zostały ustawione na głównych węzłach komunikacyjnych (m.in. rondo Wiatraczna, ul. Królewska, pl. Narutowicza) i przy cmentarzach (Powązkowskim, Bródnowskim i Północnym) - łącznie 13 urządzeń. Dostępne są będą też specjalne kasy biletowe. W liniach cmentarnych obowiązuje standardowa taryfa biletowa ZTM.

Dodatkowe tramwaje i metro

ZTM zapewnia, że w razie potrzeby wyśle na ulice jeszcze więcej autobusów.

We wtorek wyjedzie też więcej tramwajów - dodatkowo 57 składów, w tym 32 na liniach cmentarnych i 25 na liniach codziennych.

Autobusy będą kursowały według rozkładu świątecznego, a tramwaje sobotniego.

Na linii metra kursuje 6 dodatkowych pociągów.

SPRAWDŹ, JAK KURSUJĄ LINIE CMENTARNE

fot. ZTM
fot. ZTM

ran/mz