Przygotuj się na:

ZMIANY I UTRUDNIENIA NA GÓRCZEWSKIEJ

Od nocy z 31 maja na 1 czerwca ruch w obu kierunkach będzie odbywał się jezdnią w kierunku centrum.

  60-tonowa plecionka dotarła do stolicy

  Najnowsze


  Waży 60 ton i cały wykonany jest z granitu. Przedstawia plecionkę, jako symbol jedności. Pomnik "Unity" to dar Polonii z USA dla mieszkańców Warszawy. Rzeźba przypłynęła z Chin i właśnie dotarła do stolicy.

  Ładunek został rozładowany w magazynach Zarządu Dróg Miejskich w Warszawie. Stamtąd trafi już bezpośrednio na miejsce instalacji czyli do Parku Marszałka Edwarda Rydza – Śmigłego. Rzeźba zostanie posadowiona w alei Księdza Stanka, u podnóża monumentalnych schodów.

  Odsłonią jeszcze w 2011

  Rzeźbę wykonał Jerzy Kenar, który otrzymał obietnicę pełnego wsparcia ze strony polonijnego komitetu. Miasto zarezerwowało na realizację kwotę 200 tys. złotych, która ma pokryć koszty transportu, budowy fundamentu pod rzeźbę, oświetlenie oraz zagospodarowanie terenu.

  Symbolizuje jedność

  Odsłonięcie rzeźby powinno nastąpić pod koniec roku 2011, ostatecznie w I kwartale 2012 roku. Rzeźba Kenara symbolizować ma jedność pomiędzy społecznościami Chicago i Warszawy. Okrągła podstawa na której granitowa plecionka zostanie usytuowana ma średnicę ok. 11 metrów i wysokość nieco ponad 1 metr.

  mjc//ec