60 milionów dla Politechniki

Warszawa

fot. TVN Warszawa

W niewielkim biurowcu o powierzchni 12 tys. metrów kwadratowych powstanie najważniejszy na Mazowszu ośrodek badawczy zajmujący się transferem technologii i zarządzaniem innowacjami. Politechnika Warszawska dostanie na ten cel prawie 60 mln zł unijnej dotacji.

– Można śmiało powiedzieć, że Mazowsze jest liderem pod względem ilości uczelni wyższych i jednostek naukowo-badawczych. Około 30 proc. potencjału badawczo-rozwojowego mieści się właśnie w naszym regionie. Niestety, ciągle nie możemy konkurować w tym zakresie z dużymi, światowymi ośrodkami badawczymi. Mam nadzieję, że realizacja tego projektu pozwoli nam zbliżyć się do światowych standardów i rozpocząć owocną współpracę pomiędzy sferą badawczą a przemysłem – podkreślił marszałek Adam Struzik.

Inkubator przedsiębiorczości

Nowa inwestycja powstanie w sąsiedztwie "Centrum Innowacji Filtrowa 1a", na terenie tzw. kampusu BIS. Znajdą się tu m.in. centrum badań rynku, centrum badań nad związkami kooperacyjnymi i clusteringiem czy centrum doradztwa w zakresie zarządzanie technologiami. Dopełnieniem oferty Centrum będą usługi związane z inkubacją nowopowstałych przedsiębiorstw, świadczone przez sąsiednie Centrum Innowacji Filtrowa 1a.

mjc/par