Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

6 pytań, 14 kandydatów. W piątek debata prezydencka

Warszawa

tvn24, J. Skarżyński/AFP/East News, druga-rzeczpospolitapolska.pl, ShutterstockW wyborach startuje 14 kandydatów

Wszyscy kandydaci na prezydenta Warszawy zmierzą się w piątek w debacie transmitowanej między innymi na TVN24 i tvnwarszawa.pl. Będą odpowiadali na pytania dziennikarzy, a potem dostaną szansę na swobodną wypowiedź. Początek o godzinie 20.30.

"Debata warszawska" - pod tym tytułem w piątek wieczorem odbędzie się starcie wszystkich 14 kandydatów na prezydenta stolicy. Debata rozpocznie się o godzinie 20.30 i potrwa maksymalnie 90 minut. Będzie transmitowana przez trzy stacje.

Sześć pytań i odpowiedzi

Debatę poprowadzi troje dziennikarzy, po jednym z TVN24 (Igor Sokołowski), z TVP Info (Edyta Lewandowska) i Polsat News - (Piotr Witwicki). Nie będzie wydzielonych bloków tematycznych, prowadzący będą mogli przerywać odpowiedzi, jeśli będą nie na temat.

Dziennikarze zadadzą łącznie sześć pytań (po dwa na stację). Każdy z kandydatów będzie miał maksymalnie 45 sekund na odpowiedź na każde z pytań. Czas wypowiedzi kandydatów będzie mierzony, a kończenie się czasu wypowiedzi będzie sygnalizowane "dzwonkiem" - efektem audio.

Potem przyjdzie czas na swobodne wypowiedzi każdego z kandydatów ubiegających się o fotel prezydenta stolicy. Będą mieli na to 30 sekund, chyba że wcześniej wykorzystali swoje 30 sekund w ramach prawa do riposty w czasie odpowiedzi na pytania.

Pierwsza tura 21 października

Pierwsza tura wyborów odbędzie się 21 października 2018 roku. Jeśli żaden z kandydatów na prezydenta Warszawy nie zdobędzie ponad 50 procent głosów, to dwóch z największym poparciem zmierzy się w dogrywce - 4 listopada.

Do pojedynku staną (w kolejności alfabetycznej): burmistrz Targówka Sławomir Antonik (Bezpartyjni), Justyna Glusman (Koalicja Ruchów Miejskich skupiona wokół stowarzyszenia Miasto Jest Nasze), lider Ruchu Sprawiedliwości Społecznej Piotr Ikonowicz, wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki (Zjednoczona Prawica), poseł Kukiz'15 Marek Jakubiak, prezes partii Wolność Janusz Korwin-Mikke, Krystyna Krzekotowska ze Światowego Kongresu Polaków, Jan Potocki z II Rzeczpospolitej, kandydat SLD Andrzej Rozenek, rzecznik PSL Jakub Stefaniak, lider Wolnego Miasta Warszawa Jan Śpiewak (Wygra Warszawa), Paweł Tanajno (Komitet Wyborczy Wyborców Odkorkujmy Warszawę. RIGCZ. Tanajno. Hawajska+), poseł PO Rafał Trzaskowski (Koalicja Obywatelska), były wiceprezydent Warszawy Jacek Wojciechowicz.

CZYTAJ WIĘCEJ O WYBORACH SAMORZĄDOWYCH:

Kandydaci Koalicji ObywatelskiejTVN24
wideo 2/11

ran/pm