6 niebezpiecznych miejsc dostanie sygnalizację

ZDMW tym miejscu pojawi się sygnalizacja

Zarząd Dróg Miejskich chce w tym roku zainstalować sygnalizację świetlną przy sześciu stołecznych ulicach. Jedna z tych lokalizacji znalazła się na niechlubnej, policyjnej liście 10 najbardziej niebezpiecznych w stolicy.

"Mamy już gotowe projekty, które będą realizowane w tegorocznym sezonie budowlanym. Zarząd Dróg Miejskich szykuje się do ogłoszenia przetargów na budowę sześciu nowych sygnalizacji świetlnych w Warszawie" – informują drogowcy.

Wawelska / Skłodowskiej-Curie

Na liście znalazło się przede wszystkim ochockie skrzyżowanie ul. Wawelskiej i Marii Skłodowskiej-Curie.

Drogowcy mówią o nim: jedno z najbardziej niebezpiecznych, zwłaszcza wieczorem. Potwierdzają to policyjne statystyki: tylko w ubiegłym roku doszło tam do 4 wypadków, rannych zostało 7 osób.

Brazylijska / Saska

Sygnalizacja ma się pojawić również przy skrzyżowaniu ul. Brazylijskiej i Saskiej. "Kierowcy mieli również ograniczoną widoczność, musieli uważać na pojazdy zjeżdżające z wiaduktu (pozornie daleko od skrzyżowania), ale także na jadących łącznikiem od Trasy Łazienkowskiej. Długie oczekiwanie na wyjazd z Brazylijskiej było niedogodnością dla pasażerów autobusów" - tłumaczy ten wybór ZDM.

Patriotów 347

Kolejnym miejscem, na którym powstanie sygnalizacja, to ulica Patriotów, na wysokości numeru 347, przy szkole podstawowej. "Dzieci skarżyły się na nieodpowiedzialne zachowanie kierowców, nauczyciele zaś podkreślali, że dzieci często wbiegały na przejście za nadjeżdżającym autobusem. Dodatkowym powodem była również prędkość rozwijana przez kierowców, mimo dobrze oznakowanego przejścia z podkreśleniem sąsiedztwa szkoły" – wyjaśniają drogowcy.

Kondratowicza

Ulica Kondratowicza przy Szpitalu Bródnowskim (pomiędzy Chodecką a Malborską) to kolejne przejście, gdzie ma stanąć sygnalizacja. Powód? Piesi, pacjenci, goście pacjentów musieli długo czekać na zatrzymanie pojazdów.

Ciszewskiego / Dereniowa

Jednym z większych skrzyżowań, gdzie brakowało sygnalizacji znajduje się u zbiegu ulica Ciszewskiego i Dereniowej.

"Uspokojenie ruchu na tym skrzyżowanie jest koniecznością, ma radykalnie podnieść bezpieczeństwo pieszych i wyjeżdżających z Dereniowej" – zapewnia ZDM.

Trakt Brzeski / Fabryczna

Ostatnia lokalizacja to Trakt Brzeski, na wysokości Fabrycznej. W ubiegłym roku powstała tam sygnalizacja w trybie czasowym. Teraz powstanie docelowa, przebudowane będzie też całe skrzyżowanie, przesunięte będzie też przejście dla pieszych.

Sygnalizacja w remontach

Drogowcy zaplanowali także remonty sygnalizacji na Belwederskiej, pomiędzy Gagarina a Dolną oraz na skrzyżowaniu Jana Sobieskiego i Bolesława Limanowskiego z wydzieleniem faz do skrętu w lewo. Kolejny odbędzie się na skrzyżowaniu ul. Żwirki i Wigury z Banacha. Przeprogramowana ma być też sygnalizacja w ciągu alei Komisji Edukacji Narodowej, by uspokoić ruch i podnieść bezpieczeństwo kierowców oraz pieszych.

"Jeżeli starczy nam środków, to dobudujemy sygnalizację w ciągu przejścia dla pieszych na Placu Gabriela Narutowicza przez torowisko między przystankami tramwajowymi (od strony kościoła). Dotychczas piesi byli kierowani sygnałami jedynie przechodząc przez jezdnię. Piesi, idąc podczas nadawania sygnału zielonego, myślą, że sygnał dotyczy również przejścia przez torowisko" - zapewnia ZDM.

W TYM ROKU FOTORADARY MAJĄ ZAROBIĆ 5 MLN ZŁ. NA CO PÓJDĄ TE PIENIĄDZE?

Bartosz Milczarczyk o pieniądzach z fotoradarów
Bartosz Milczarczyk o pieniądzach z fotoradarówMateusz Szmelter /tvnwarszawa.pl

ran/r

Źródło zdjęcia głównego: ZDM

Pozostałe wiadomości