Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

6-letni Tomek opuścił szpital "To jest na pograniczu cudu"

Warszawa

| IAR, CNNfot

Chłopiec został wypisany z Centrum Zdrowia Dziecka ok. godz. 6.00. Do szpitala nie wróci już na stałe, tylko na rutynowe badania.

Sześcioletni Tomek, który w sierpniu zatruł się grzybami, opuścił szpital. Chłopiec jest już w bardzo dobrym stanie.

Na chłopca czeka w domu niespodzianka. Z pieniędzy, które przesyłali mu ludzie poruszeni jego losem, udało się wyremontować jego rodzinny dom. Tomek będzie miał w końcu swój pokój - podał portal tvn24.pl.

Świąteczna radość

- Gdy tylko Tomek dowiedział się, że może opuścić szpital, jego stan zaczął się poprawiać. Zaczął lepiej jeść, zrobił się bardziej radosny - mówił we wtorek Paweł Trzciński z CZD. - Nasi lekarze uważają, że to jest trochę na pograniczu cudu, że w ogóle przeżył - dodaje.

Tomek nadal będzie musiał być pod stałą opieką lekarzy.

Udany przeszczep

Chłopiec trafił do szpitala w sierpniu, po tym, jak zatruł się grzybami, najprawdopodobniej muchomorem. Jego wątroba była bardzo uszkodzona i potrzebny był przeszczep - udało się w ostatniej chwili. Półtora miesiąca później okazało się, że potrzebny jest drugi przeszczep.

Tomek wyszedł ze szpitala / TVN Warszawa

Cyprian Jopekran/roody/mz