57 kolizji, 79 wyjazdów strażaków. Służby podsumowały sylwestrową noc

Warszawa

Lech Marcinczak /tvnwarszawa.plPożar przy Człuchowskiej

W Warszawie sylwestrowa noc była pracowita dla służb, ale spokojna. Policja odnotowała 1822 interwencje, zatrzymano 43 osoby. Doszło do pięciu wypadków drogowych i 57 kolizji, osiem osób zostało w nich rannych.

- Sylwester bardzo spokojny; interwencje związane były z drobniejszymi bójkami i zakłócaniem ciszy nocnej - powiedział Piotr Świstak z zespołu prasowego stołecznej policji.

Uderzył w policyjny samochód

Jak dodał Świstak, do najpoważniejszego zdarzenia - pościgu za nietrzeźwym kierowcą, który potrącił pieszego na pasach na ul. Ludnej - doszło przed godz. 2 w nocy. - Na blokadzie sprawca uderzył w policyjny samochód. Zatrzymano 42-latka, który miał w organizmie półtora promila alkoholu - poinformował.

Według informacji stołecznej straży pożarnej w ostatnim dniu 2013 roku i podczas nocy sylwestrowej strażacy w stolicy interweniowali 79 razy. Spośród tych interwencji 43 były związane z pożarami, 20 z innymi zagrożeniami miejscowymi, a 16 alarmów było fałszywych. W pożarach poszkodowane zostały dwie osoby, a siedem osób zostało poszkodowanych w innych zdarzeniach, np. wypadkach.

Najpoważniejsza interwencja - jak informuje stołeczna straż - miała miejsce po północy przy ul. Człuchowskiej i była związana z pożarem lokalu gastronomicznego. Na miejscu działało sześć zastępów straży. Pozostałe interwencje były związane np. z pożarami śmietników i nie angażowały większych sił.

Potrącił pieszego na ul. Ludnej i uciekł. Zatrzymała go policja na moście Grota:

Nocna akcja policji
TVN24

PAP/lata//ec