53 wypadki, 183 pijanych. Czarna statystyka weekendu

Warszawa

Dwie osoby zginęły, a 64 zostały ranne. Wystawiono ponad 700 mandatów. Stołeczna policja oraz straż miejska podsumowały świąteczne akcje.

W ramach akcji "Znicz", która trwała od środy do niedzieli, policja odnotowała 413 zdarzenia drogowe w tym 294 kolizje i 53 wypadki. Dwie osoby zginęły, a 64 zostały ranne.

Policjanci zatrzymali 183 nietrzeźwych kierujących.

Akcja "Znicz" polegała na wzmożonych kontrolach na stołecznych ulicach. Policjanci zwracali szczególną uwagę na prędkość, z jaką poruszali się kierowcy. Sprawdzali ich trzeźwość, stan techniczny pojazdów i sposób przewożenia dzieci. Funkcjonariusze podczas akcji wykorzystywali policyjne wideorejestratory i alkoscany zarówno w oznakowanych, jak i nieoznakowanych radiowozach.

Nie kradli na cmentarzach

Straż miejska również miała dużo pracy. Podczas akcji "Znicz", "Zmierzch" i "Hiena" do niedzieli wystawiła około 700 mandatów. Najwięcej pracy strażnicy mieli z osobami, które prowadziły handel bez zezwolenia. Tylko 1 listopada i to tylko w rejonie cmentarzy Bródnowskiego i Powązkowskiego ukarano 46 takich osób. Do niedzieli strażnicy wystawili łącznie 250 mandatów za nielegalny handel.

Mandaty za parkowanie...

Sporo pracy strażnicy mieli także z kierowcami, nie stosowali się do zmian w organizacji ruchu – zakazów wjazdu oraz zakazów parkowania. Tylko 1 listopada w najbliższym rejonie cmentarzy mandatami karnymi ukarano ponad 80 kierowców.

..i za picie alkoholu

W świąteczny weekend doszło też do licznych zakłóceń porządku publicznego. W ciągu trzech dni w ramach działań "Zmierzch" ukarano mandatami 390 osób, 275 pouczono, 5 osób zostało ujętych, a 12 trafiło do Stołecznego Ośrodka dla Osób Nietrzeźwych. Strażnicy najczęściej karali osoby, za picie alkoholu w miejscach zabronionych.

Ponad 1,5 tysiąca strażników

W akcji "Znicz" działało ponad 900 strażników , kolejnych 350 w nocnej akcji "Hiena" i ponad 200 w akcji "Zmierzch". Strażnicy kontrolowali przez całą dobę głównie rejony cmentarzy oraz najbliższe okolice. Pełne dane dotyczące akcji poznamy w najbliższych dniach.

Pościg za kierowcą bmw, który potrącił dwie osoby
TVN24 ; Lech Marcinczak / tvnwarszawa.pl
Zdarzenie na Pradze
Lech Marcinczak / tvnwarszawa.pl

lata, su//par, ec